Kamuya 500 Personel Alımı Bugün Yayımlandı! KPSS Taban Puansız

Kamuya 500 Personel Alımı Bugün Yayımlandı! KPSS Taban Puansız

Son dakika ilanı ile 500 kamu personeli alımı yapılıyor. Resmi gazete ve kurum ilanları yayımlandı. Başvurular hemen bu gün başladı. Yayımlanan ilana göre KPSS taban puan şartı yok.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü 'nce 16 Mayıs 2023 tarihinde yeni kamu personeli alımı için ilan yayımlandı. Toplam 500 kişi KPSS taban puansız alım yapılacak.

Başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvuru işlemlei 16 Mayıs (bugün) başladı. Son başvuru tarihi olarak 30 Mayıs 2023 belirlendi.

Eczacı kadrosuna başvuru yapacaklar hariç tüm adaylarda 2022 yılında yapılan KPSS puanı geçerli olacaktır. Lisans mezunları için KPSSP3 puanı, Ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı, Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan ile başvuru yapılacaktır. KPSS en az puan şartı arnmadan adaylar başvuru yapabilecektir.

500 Kamu Personeli Alımı Unvanları

Büro Personeli, Çocuk Gelişimcisi, Destek Personeli, Şoför, Hastabakıcı, Kaloriferci, Basit Bakım ve Onarım, Bahçe İşleri, Temizlik, Diyetisyen, Diğer Sağlık Personeli, Acil Tıp Teknisyeni, Veteriner Sağlık Teknisyeni, Hemşire, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Mühendis, Sağlık Fizikçisi, Eczacı, Tekniker, Bilgisayar, Elektrik, Biyoteknik Teknisyeni, Veteriner Hekim, Sağlık Teknikeri.

Tüm kadrolar için 30 Mayıs 1988 ve sonrası doğanlar başvurabilecektir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosu için 30 Mayıs 1993 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir.

KPSS puanı ile başvurular alındıktan sonra puan üstünlüğüne göre kazananlar açıklanacaktır. Ayrıca sözlü sınav yapılmayacaktır. Kadro sayısının 1 katı kadar aday yedek olarak belirlenecek olup, asıl kazananlardan işe başlamayanlar veya eksik ya da yanlış bilgi verip başlamayanların yerine yedeklerden alım yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum