Kamuya KPSS 50 Herhangi Lise Mezunu Memur Alımı Başladı! İkamet Yok

Kamuya KPSS 50 Herhangi Lise Mezunu Memur Alımı Başladı! İkamet Yok

Kamuya ikamet şartsız olmak üzere KPSS 50 puanla yeni memur alımları açıklandı. Herhangi lise mezunlarının başvurabileceği memur alımına dair tüm detaylar bu haberimizde.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğünden sözleşmeli personel (657 sayılı kanununun 4/B) alım ilanı yayımlandı. KPSS (B) gurubu puan sırası esas alınmak suretiyle toplam 5 adet sözleşmeli Destek Personeli (Temizlik) alınacaktır.

Sözleşmeli personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya muaf olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları var.

Kamu memur alımı nitelikleri nelerdir?

3 Destek Personeli (Temizlik - Yemekhane Servis Elemanı) alımı için 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak, Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 15.11.2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, Gece ve gündüz, iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak. Hijyen Sertifikasına sahip olmak, Sadece erkek adaylar başvuru yapabilir. Askerliğini yapmış olmak veya Muaf olmak.

2 Destek Personeli (Temizlik - Yemekhane Servis Elemanı) alımı için 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak, Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 15.11.2023 tarihi itibariyle yaşını doldurmamış olmak, Gece ve gündüz, iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak, Hijyen Sertifikasına sahip olmak, Sadece kadın adaylar başvuru yapabilir.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi memur alımı süreci

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi memur alımları için müracaatlar 15 Kasım 2023 -29 Kasım 2023 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı üzerinden “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” internet adresi üzerinden yalnızca elektronik ortamda alınacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum