Kamuya KPSS 55 Büro Personeli Alımı! İkamet Şartsız Güncel Başvurular

Kamuya KPSS 55 Büro Personeli Alımı! İkamet Şartsız Güncel Başvurular

Kamu kurumu bünyesinde güncel büro personeli alımı başvuruları alınıyor. İkamet şartı olmadan adaylar başvuru yapabiliyor. İşte süreç ve tüm şartların yer aldığı yazımız.

Sözleşmeli güncel BÜRO PERSONELİ Alımı başvuruları alınıyor. 2022 yılı KPSS 55 puanla olmak üzere adaylar başvuru yapabileceklerdir. İkamet şartı olmayan başvurularda mülakat da olmayacak. Adaylar direkt KPSS puan üstünlüğüne göre atanacaklar.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 devlet memurları kanunu DMK’da yer alan şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmak, görevini devamlı yapmasına, tam zamanlı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı olmamak gerekiyor.

Büro personeli alımı nitelikleri nelerdir?

Bir Büro Personeli alımı için adayların lisans mezunu olmak, 2022 KPSSP3 en az 55, en az 360 saatlik İngilizce ya da İngiliz Dili Eğitimi Sertifikası olmak, YDS’den 85 ve üzeri puan almak gerekiyor.

Bir Büro Personeli alımı için lisans mezunu olmak, 2022 KPSSP3 en az 55, Dijital Baskı Sertifikası ve Sayısal Resim İşleme - Photoshop Geliştirme Sertifikası olmak gerekiyor. (2 Nisan 2024 tarihli resmi gazetede yayımlanan duyuru ile bu kadro iptal edildi.)

Kastamonu Üniversitesi kamu memur alımı başvuruları

Kastamonu Üniversitesi büro personeli alımı için başvurular şahsen olması gerekmektedir. Başvuru belgeleri ile adaylar “Üniversite Personel Daire Başkanlığına” 2 Nisan 2024 tarihine kadar şahsen yapılması gerekmektedir.

Kastamonu Üniversitesi memur alımı kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.