Kamuya KPSS 60 65 70 Puanlarla Yeni Memur Personel Alımı Açıklandı

Kamuya KPSS 60 65 70 Puanlarla Yeni Memur Personel Alımı Açıklandı

Kamu kurumuna sözleşmeli yeni memur personel alımı başvuruları açıklandı. Başvurular, şartlar ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli başvuruları.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere Rektörlük tarafından yapılacak olan sözlü sınav başarısı sırasına göre sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Sözleşmeli memur alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yapılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak şartları var.

Kamu memur alımı mezuniyetler ve özel şartlar

4 mühendis alımı için Üniversitelerin Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği Bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği bölümü dışındaki bölümlerden mezun olanlar için SGK Hizmet Dökümü ile belgelendirmek kaydıyla bilişim alanında en az 3 yıl tecrübe sahibi olmak, 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (Lisans/KPSS-P3) en az 65 puan almış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak gerekiyor.

1 Büro personeli alımı için Herhangi bir lisans programından mezunu olup SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek şartıyla gazetecilik, basın yayın veya muhabirlik alanında en az 2 yıl tecrübe sahip olmak, 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (Lisans/KPSS-P3) en az 60 puan almış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak gerekiyor.

3 büro personeli alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı, Ofis Yönetimi önlisans programlarının / bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (Önlisans/KPSS-P93) en az 70 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 30 (otuz) yaşını doldurmamış olmak, (16.10.1993 ve sonraki tarihlerde doğanlar başvuruda bulunabileceklerdir.) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Gebze Teknik Üniversitesi memur alımı süreci

Adayların başvuru evraklarını eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde Üniversite Personel Daire Başkanlığına iletilmek üzere; Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri veya POSTA yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Başvurular 2-16 Ekim 2023 tarihlerinde olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.