Kamuya KPSS 60 Zabıta Memuru Alımı Yeni İlan Açıklandı! İkamet Şartsız

Kamuya KPSS 60 Zabıta Memuru Alımı Yeni İlan Açıklandı! İkamet Şartsız

Kamu kurumu bünyesinde KPSS 60 puanla olmak üzere yeni zabıta memuru alımı başvurusu açıklandı. Kimler zabıta alımına başvurabilir? Süreç ve tüm şartlar bu yazımızda yer alıyor.

Amasra Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere zabıta memuru alım ilanı açıklandı. Kamu personeli alımı için süreç açıklandı. Zabıta memuru olmak için gerekli şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gerekiyor.

Zabıta alımı özel şartları nelerdir?

Adayların başvuru için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, İngilizce YDS’de en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Zabıta memuru alımı nitelikleri nelerdir?

1 Zabıta Memuru GİH 9. Derece kadrolara olacak. İşletme, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler lisans programlarının en az birinden mezun olmak, YDS (İngilizce) Sınavında en az (D) seviyesinde puan almış olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, KPSS 60 isteniyor.

1 Zabıta Memuru GİH 9. Derece kadrolara olacak. Herhangi bir Lisans programından mezun olmak, YDS (İngilizce) Sınavında en az (D) seviyesinde puan almış olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, KPSS 60 isteniyor.

Amasra Belediyesi memur alımı süreci

Amasra Belediye zabıta alımları Kasım ayında olacak. Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için gerekli belgelerini 6-10 Kasım 2023 günü mesai bitimine kadar “Belediye Yazı İşler Müdürlüğü; Kum Mahallesi Küçük Liman Cad. No:2 Amasra/ BARTIN” adresine şahsen müracaat ederek teslim edeceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.