Kamuya Sözleşmeli Aşçı Personel Alımı Açıklandı! KPSS 60 Lise Başvuru

Kamuya Sözleşmeli Aşçı Personel Alımı Açıklandı! KPSS 60 Lise Başvuru

Kamu üniversitesi tarafından güncel personel alımı açıklandı. Üniversiteye sözleşmeli memur atama başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4/B sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı yapılacak. İşte gerekli başvuru tüm hususlarının yer aldığı haberimiz.

Eren Üniversitesi memur alımı başvuru genel şartları

Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak şartları var.

Memur alımı başvuru mezuniyetler

1 Destek Personeli (Aşçı) ERKEK alımı için Ortaöğretim (KPSS P94 Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak, Alanında en az 1 (bir) yıl iş deneyimine sahip olup bunu Sosyal Güvenlik prim dökümü ile belgelemek. MEB onaylı Aşçılık Usta Öğreticilik Belgesine sahip olmak, Hijyen eğitimi almış olmak ve bunu belgelendirmek, Pastacılık eğitimi almış olmak ve bunu belgelendirmek, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS P94) 60 ve üzeri puan almış olmak, Askerliğini yapmış olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak, Başvuru bitimi tarihi itibarıyla 40 yaşını bitirmemiş olmak, Devlet hastanelerinden Aşçı olarak çalışabileceğini gösterir Sağlık Kurulu Raporuna sahip olmak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak şartları var.

1 Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı) ERKEK alımı için Ortaöğretim (KPSS P94) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak, Alanında en az 1 (bir) yıl iş deneyimine sahip olup bunu Sosyal Güvenlik prim dökümü ile belgelemek. Aşçılık sertifikasına sahip olmak, Hijyen eğitimi almış olmak ve bunu belgelendirmek, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS P94) 60 ve üzeri puan almış olmak, Askerliğini yapmış olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak, Başvuru bitimi tarihi itibarıyla 40 (kırk) yaşını bitirmemiş olmak, Devlet hastanelerinden Aşçı olarak çalışabileceğini gösterir Sağlık Kurulu Raporuna sahip olmak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri

Bitlis Eren Üniversitesi memur alımı için başvurular 26 Temmuz 2023 tarihine kadar sürecek. Adaylar başvurularını “Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Rahva Yerleşkesi BİTLİS” adresine şahsen yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum