Kamuya Tekniker Teknisyen Hemşire Destek Personeli Koruma Alımı Başladı

Kamuya Tekniker Teknisyen Hemşire Destek Personeli Koruma Alımı Başladı

Kamu kurumu bünyesinde tekniker, sağlık teknikeri, teknisyen, hemşire, destek personeli ile koruma ve güvenlik personeli alımı başladı. İşte sürece dair tüm detaylar ve başvurular.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4/B sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. Bu ilanda yer alan pozisyonlar için KPSS (B) gurubu puan sırasına konulmak kaydıyla personel alımı başvuruları alınacak. İşte sürece dair tüm detaylar ve başvuruların yer aldığı haberimiz.

Memur alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, kamu görevinden herhangi bir nedenden dolayı ihraç edilenlerin başvuruları alınmayacaktır. KPSS’den tüm ünvanlarda KPSS 60 puan şartı var.

Sözleşmeli personel alımı nitelikleri nelerdir?

38 Hemşire Hemşirelik Bölümü Lisans mezunu olmak.

2 Sağlık Teknikeri Tıbbi Laboratuvar veya Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans programından mezun olmak.

1 Sağlık Teknikeri Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Önlisans programından mezun olmak.

3 Büro Personeli Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) Önlisans mezunu olmak. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair Kanun’un 10. maddesinde belirtilen şartları taşımak. Valilik tarafından düzenlenen son başvuru tarihi itibariyle en az 6 ay geçerlilik süresi olan özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak. Askerliğini yapmış veya muaf olmak. 175 cm den kısa olmamak.

1 Destek Personeli (Kadın) Üniversitemiz temizlik hizmetlerinde istihdam edilmek üzere; Ortaöğretim mezunu olmak Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.

2 Destek Personeli (Erkek) Üniversitemiz temizlik hizmetlerinde istihdam edilmek üzere; Ortaöğretim mezunu olmak Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.

1 Teknisyen Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı mezunu olmak.

1 Teknisyen Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı mezunu olmak.

1 Tekniker Elektrik veya Elektrik Teknolojisi Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, önlisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Tekniker Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Kocaeli Üniversitesi memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Kocaeli Üniversitesi memur alımı için adaylar başvurularını ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren online olarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvurular 20 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında olacak.

Kocaeli Üniversitesi memur alımı kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.