Kamuya Yeni Personel Alımı Başladı! KPSS Şartsız İlan Bugün Açıklandı

Kamuya Yeni Personel Alımı Başladı! KPSS Şartsız İlan Bugün Açıklandı

Kamuya yeni sözleşmeli 4/B personel alımı yapılacak. KPSS şartsız başvuru ilanı ilan bugün açıklandı. Sürece dair tüm detayları ve başvuru hususlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünce yeni personel alımı ilanı bugün açıklandı. Sözleşmeli bilişim personeli sınav duyurusu kapsamında yazılı ve sözlü/uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre iki adet Sözleşmeli Bilişim Personeli ataması yapılacak. Detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

KPSS şartsız başvuru nasıl olacak?

KPSS 2022P3 puanı olmayan ya da belge ibraz etmeyen adayların puanı 70 olarak baz alınacak. Bu kapsamda KPSS puanınız yoksa bile başvuru yapabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel nitelikleri nelerdir?

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartlara haiz olmak, askerlikle ilişiği olmamak, T.C. vatandaşı olmak hususları var. Diğer mezuniyet ve başvuru süreci de şu şekildedir:

Sözleşmeli personel alımı başvuru mezuniyetler

Başvuru için adayların bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olması gerekiyor. Ayrıca bunların dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik mezunları da diğer koşulları taşımak şartıyla başvurabilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi personel alımı süreci

Necmettin Erbakan Üniversitesi memur alımı için başvurular Üniversitenin internet sitesinde yer alan “Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formunun” doldurularak bu adrese şahsen ya da posta ile yapılması suretiyle olacak: “Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Yaka Mah. Yeni Meram Cad. Kasım Halife Sok. No:11/1 A Blok Meram/ Konya”.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.