Kamuya Yüksek Maaşlarla KPSS Şartsız Yeni Memur Alımı Açıklandı

Kamuya Yüksek Maaşlarla KPSS Şartsız Yeni Memur Alımı Açıklandı

Kamu üniversitesi tarafından yüksek maaşlarla olmak üzere KPSS şartsız memur alımı başvuruları açıklandı. Güncel başvurular ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Marmara Üniversitesi tarafından güncel sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı açıklandı. KPSS şartı olmadan güncel ve yeni memur alımı başvuruları alınacak. Sürece dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olması, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf veya 1 yıl süre ile ertelemiş olmak gerekiyor. Belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir.

Memur alımı kontenjanları – maaşları nasıl olacak?

1 Veri Tabanı Uzmanı Tam Zamanlı 3 katına kadar, 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı Tam Zamanlı 3 katına kadar, 1 Kıdemli Ağ Uzmanı Tam Zamanlı 3 katına kadar, 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı Tam Zamanlı 2 katına kadar olmak üzere maaş verilecek. 1 kat maaş ortalama 32 bin lirayı geçmektedir.

Sözleşmeli personel alımı başvuru mezuniyetleri

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca adayların diğer dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olması şartları da var.

Marmara Üniversitesi memur alımı başvuru süreci

Marmara Üniversitesi memur alımları için başvurular 18 Ağustos’a kadar olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.