KOSGEB Çok Yüksek Maaşlarla KPSS Şartsız Memur Alımı Yapacak

KOSGEB Çok Yüksek Maaşlarla KPSS Şartsız Memur Alımı Yapacak

KOSGEB bünyesinde çok yüksek maaşlarla olmak üzere KPSS zorunluluğu olmadan yeni memur alımı başvuruları açıklandı. Detayları ve tüm süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB tarafından çok yüksek maaş verilmek suretiyle sözleşmeli bilişim personeli sınav duyurusu bugün açıklandı. Detayları ve süreci bu haberimizde bulabilirsiniz.

KPSS şartsız memur alımı şartları nelerdir?

Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olması gerekmektedir. Bu kapsamda T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gerekiyor. Ayrıca KPSS zorunluluğu yok. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacak.

Memur alımı mezuniyet şartları nelerdir?

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartı var. Ayrıca diğer dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik mezunu olmak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı kontenjanları-maaş detayları

KIDEMLİ YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (2 Kişi–Tam Zamanlı–Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar).

YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (2 Kişi-Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar).

SİSTEM ve AĞ UZMANI (2 Kişi -Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar).

KIDEMLİ BİLGİ GÜVENLİĞİ UZMANI (1 Kişi – Tam Zamanlı – Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar).

BİLGİ GÜVENLİĞİ UZMANI (1 Kişi – Tam Zamanlı – Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar) olmak üzere maaş verilecektir. Sözleşmeli bilişim personeli maaşı 1 kat için 27 bin 902 TL’dir. Bu ilanda 2 ve 3 katına kadar olmak üzere maaşlar verilecektir.

KOSGEB personel alımı başvuru süreci

KOSGEB bünyesinde adaylar, başvurularını 6 Kasım 2023 - 17 Kasım 2023 tarihleri arasında saat e-Devlet üzerinde KOSGEB – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresinden yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum