KPSS 50 60 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yeni İlan Bugün Açıklandı

KPSS 50 60 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yeni İlan Bugün Açıklandı

Kamuya KPSS 50 ve 60 puanlarla iki farklı ünvanda personel alımı açıklandı. Büro personeli ile destek personeli alımı yapılacak. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğünden sözleşmeli personel (4/B) alım ilanı 2023/2 başvuruları başladı. 2022 Yılı KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı yazımız.

Kamu personel alımı başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki şartlar aranır. Her hangi bir sebeple kamu görevinden çıkarılmamış olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Lisans mezunu olanlar için 2022 KPSS (B) grubu (P3) puanı, ortaöğretim (lise ve dengi) mezunları için ise 2022 KPSS (B) grubu (P94) puanı esas alınacaktır. Büro personeli kadrosuna başvuran adayların en az 60 (altmış), destek personeli kadrolarına başvuran adayların ise en az 50 (elli) puana sahip olmaları gerekmektedir.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kuramlarının; İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS (P3) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, son başvuru tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli (Sucu) mı için Erkek olmak, Ortaöğretim kurumlarının; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanının “Yapı Tesisat Sistemleri” dalından mezun olmak, son başvuru tarihi itibariyle 30 (otuz)yaşını doldurmamış olmak, 2022 KPSS (P94) puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak gerekiyor.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi personel alımı süreci

Kilis 7 Aralık Üniversitesi memur alımları için başvurular 25 Eylül’e kadar olacak. Adaylar başvuru formunu tam ve eksiksiz doldurarak istenilen belgelerle birlikte Üniversite Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta/kargo ile yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum