KPSS 50 70 Puanlarla Yeni Kamu Memur Alımı Bugün Açıklandı

KPSS 50 70 Puanlarla Yeni Kamu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamuya Yeni memur alımı başvuruları KPSS 50 ve 70 puanlarla olmak üzere açıklandı. Başvuru şartları, süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yıldız Teknik Üniversitesi 4/B sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. Farklı ünvanlarda 55 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Destek Personeli (Temizlik Görevlisi), Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Büro Personeli, Kütüphaneci, Spor Uzmanı (Cankurtaran), Teknisyen alımı başladı. Gerekli süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartlan sağlıyor olmak, T.C. vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

Sözleşmeli personel alımı nitelikleri nelerdir?

6 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) Kadın 2022 KPSS(B) grubu P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. En az 1 yıl temizlik görevlisi olarak çalıştığı, “Meslek Kodu” nu gösterir hizmet dökümü, meslek kodunun girilmemiş olması durumunda sigorta dökümünde yer alan resmi veya özel kuruluşlardan alınmış imzalı “İş Deneyim Belgesi” ile belgelendirmek.

15 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi ) Erkek 2022 KPSS(B) grubu P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. En az 1 yıl temizlik görevlisi olarak çalıştığı, “Meslek Kodu” nu gösterir hizmet dökümü, meslek kodunun girilmemiş olması durumunda sigorta dökümünde yer alan resmi veya özel kuruluşlardan alınmış imzalı “İş Deneyim Belgesi” ile belgelendirmek.

4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Erkek 2022 KPSS (B) grubu P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Herhangi bir önlisans programından mezun olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. En az 2 (iki) yıl güvenlik görevlisi olarak çalıştığını, “Meslek Kodu” nu gösterir hizmet dökümü ile belgelendirmek. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. Boyunun 170 cm den kısa olmaması.

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Kadın 2022 KPSS (B) grubu P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Herhangi bir önlisans programından mezun olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. En az 2 (iki) yıl güvenlik görevlisi olarak çalıştığını, “Meslek Kodu” nu gösterir hizmet dökümü ile belgelendirmek. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. Boyunun 160 cm den kısa olmaması.

6 Büro Personeli Kadın/Erkek 2022 KPSS(B) grubu P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çalışma Ekonomisi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Kamu Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak. M.E.B.'dan onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak veya öğrenimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi almak ve bu hususu belgelendirmek. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.

9 Büro Personeli Kadın/Erkek 2022 KPSS(B) grubu P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Maliye, Muhasebe ve Maliye, Maliye Muhasebe, İşletme, İktisat lisans programlarının birinden mezun olmak. M.E.B.'dan onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak veya öğrenimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi almak ve bu hususu belgelendirmek. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.

4 Büro Personeli Kadın/Erkek 2022 KPSS(B) grubu P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik önlisans programlarının birinden mezun olmak. M.E.B.'dan onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak veya öğrenimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi almak ve bu hususu belgelendirmek. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.

1 Büro Personeli Kadın Üniversitemize bağlı kız öğrenci yurdunda gece vardiyasında çalıştırılmak üzere istihdam edilecektir. 2022 KPSS(B) grubu P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Herhangi bir önlisans programından mezun olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

4 Kütüphaneci Kadın/Erkek 2022 KPSS(B) grubu P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.

1 Spor Uzmanı (Cankurtaran) Erkek 2022 KPSS(B) grubu P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak. Beden Eğitimi veya Spor Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonundan alınmış, geçerlilik süresi dolmamış, en az bronz cankurtaran belgesine sahip olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Üniversitemizin sosyal tesislerinde vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak. Görev tanımında belirtilen görevin devamlı yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

1 Spor Uzmanı (Cankurtaran) Kadın 2022 KPSS(B) grubu P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak. Beden Eğitimi veya Spor Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonundan alınmış, geçerlilik süresi dolmamış, en az bronz cankurtaran belgesine sahip olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Üniversitemizin sosyal tesislerinde vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak. Görev tanımında belirtilen görevin devamlı yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

1 Teknisyen Erkek 2022 KPSS(B) grubu P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik Elektronik Teknolojisi alanından mezun olmak. En az 3 (üç) yıl Elektrik Tesisat ve Pano Montörlüğü dalında çalıştığı “Meslek Kodu” nu gösterir hizmet dökümü, meslek kodunun girilmemiş olması durumunda sigorta dökümünde yer alan resmi veya özel kuruluşlardan alınmış imzalı “İş Deneyim Belgesi” ile belgelendirmek. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak. Görev tanımında belirtilen görevin devamlı yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

1 Teknisyen Erkek 2022 KPSS(B) grubu P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik Elektronik Teknolojisi alanından mezun olmak. En az 3 (üç) yıl Haberleşme Sistemleri dalında çalıştığı “Meslek Kodu” nu gösterir hizmet dökümü, meslek kodunun girilmemiş olması durumunda sigorta dökümünde yer alan resmi veya özel kuruluşlardan alınmış imzalı “İş Deneyim Belgesi” ile belgelendirmek. 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak. Görev tanımında belirtilen görevin devamlı yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

Yıldız Teknik Üniversitesi memur alımı süreci nasıl işler?

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde memur alımı başladı. Başlama Tarihi 15 Kasım 2023 Bitiş Tarihi 29 Kasım 2023 mesai bitimi olarak açıklandı. Başvurular Üniversite Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum