KPSS 50 70 Teknisyen Tekniker Destek Büro Personeli Alımı Bugün Başladı

KPSS 50 70 Teknisyen Tekniker Destek Büro Personeli Alımı Bugün Başladı

Kamuya KPSS 50 ve 70 puanlarla olmak üzere yeni Teknisyen, Tekniker, Destek Personeli, Büro Personeli alımları açıklandı. Başvurular ve tüm detaylar bu yazımızda.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni kadrolara 4/B sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. KPSS 50 ve 70 puanlarla olmak üzere memur alımına kimler başvurabilir? Teknisyen, Tekniker, Destek Personeli, Büro Personeli alımı tüm şartları ve sürece dair haberimiz.

Kamu personel alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır. Bu kapsamda Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel ve akıl hastalığı bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları var.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

1 Büro Personeli alımı için Üniversitelerin Lisans, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngiliz Dil Bilimi bölümlerinden birinden mezun olup YDS veya denkliği ÖSYM'ce kabul edilen sınavlardan (İngilizce dili için) en az 70 puan almış olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

2 Büro Personel alımı için Üniversitelerin Lisans İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngiliz Dil Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birinden mezun olup, YDS veya denkliği ÖSYM'ce kabul edilen sınavlardan (İngilizce dili için) en az 70 puan almış olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

1 Büro Personeli alımı için Üniversitelerin Lisans İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü mezunu olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

1 Büro Personeli alımı için Lisans İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

1 Büro Personeli alımı için Üniversitelerin Lisans İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak. Kurgu programlarından Adobe Premiere veya After Effects programlarını kullanabildiğini Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belgelendirmek.

9 Büro Personeli alımı için Üniversitelerin ÖnlisansBüro Yönetimi, Hukuk Büro Yönetimi, Pazarlama, İşletme Yönetimi, Yerel Yönetim, Maliye, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümlerinin birinden mezunu olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

1 Destek Personeli (Hizmetli) alımı için Ortaöğretim mezunu olmak, Temizlik ve her türlü bakım, peyzaj vb işlerinde çalıştırılacaktır. 2022 yılına ait KPSS B grubu P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

1 Tekniker alımı için Üniversitelerin Önlisans Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü mezunu olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

1 Tekniker alımı için Üniversitelerin Önlisans Makine Bölümü mezunu olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

1 Teknisyen alımı için Ortaöğretim (Meslek Lisesi) İnşaat Bölümü mezunu olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

1 Teknisyen alımı için Ortaöğretim (Meslek Lisesi) Elektrik Elektronik Teknolojisi Bölümü, Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı alanı mezunu olmak, 2022 yılına ait KPSS B grubu P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Afyon Kocatepe Üniversitesi memur alımı süreci

Başvurular şahsen veya posta yolu ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü/Gazlıgöl Yolu Üzeri AFYONKARAHİSAR yapılacak olup. Adaylar istenilen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekmektedir. Memur alımları için başvurular 21 Kasım 2023 tarihinde tamamlanacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum