KPSS 50 Sözleşmeli Koruma Güvenlik Büro Destek Personeli Alımı Başladı

KPSS 50 Sözleşmeli Koruma Güvenlik Büro Destek Personeli Alımı Başladı

Bandırma “Onyedi Eylül Üniversitesi” tarafından güncel memur personel alımı başvuruları başladı. Destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi ile büro personeli alımı yapılacak. İşte detaylar.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni 4/B sözleşmeli personel alım ilanı 2023/4 başvuruları kapsamında açıklandı. Kuruma yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Memur alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 Destek Personeli (Temizlik) alımı için Ortaöğretim (Lise) mezunu olmak, Bahçıvan / Peyzaj alanında tecrübesi olmak veya Bahçecilik /Peyzaj alanında eğitim / kurs belgesi olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak, 01.01.1980-01.01.1996 arası doğumlu olmak, 2022 yılı KPSS (B), KPSSP94 puan türünde en az 50 puan almış olmak gerekiyor.

3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Özel Güvenlik ve Koruma, Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı önlisans mezunu olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak, Başvuru ve yerleştirme sırasında geçerli Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, 2022 yılı KPSS (B), KPSSP93 puan türünde en az 50 puan almış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Ortaöğretim (Lise) kurumlarının Laboratuvar Hizmetleri, Tıp Sekreterliği veya Sağlık Hizmetleri Sekreterliği alanından mezun olmak, Laboratuvar Uygulamaları ve Yönetimi Eğitimi Sertifikasına sahip olmak, Klinik Araştırmalarda Etik Eğitimi Sertifikasına sahip olmak, n az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 2022 yılı KPSS (B), KPSSP94 puan türünde en az 50 puan almış olmak gerekiyor.

Onyedi Eylül Üniversitesi memur alımı süreci nasıl işler?

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli memur alımı için başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden “Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım üzerinden yapabileceklerdir. Süreç 15 Eylül’e kadar yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.