KPSS 55 65 Puanlarla 5 Branş Yeni Kamu Personel Alımı Açıklandı

KPSS 55 65 Puanlarla 5 Branş Yeni Kamu Personel Alımı Açıklandı

Kamu personeli alımı başvuruları kapsamında KPSS 55 ve 65 puanlarla yeni memur alımı açıklandı. Başvurular, süreç ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4/B (sözleşmeli personel) alım ilanı açıklandı. 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 5 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Başvurular ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı başvuru şartları nelerdir?

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, müracaat edecek adaylarda son başvuru tarihi itibariyle 9 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla 38 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranacaktır. Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Önlisans mezunları için 2022 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için ise 2022 KPSS P94 puanına sahip olmak, adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.

Sözleşmeli memur alımı başvuru mezuniyetler

1 Destek Personeli (Dokumacı/Döşemeci) (Bayan) KPSS (P93) (En az 65 puan) El sanatları bölümü ön lisans programından mezunu olmak, MEB onaylı minyatür, kösele çanta yapımı, davul derisinden aksesuar yapma, keçe aksesuarları yapımı ile ilgili belgelere/sertifikalara sahip olmak gerekmektedir.

1 Destek Personeli (Sıhhi Tesistaçı) (Erkek) KPSS (P94) (En az 55 puan) Ortaöğretim kuramlarından (Lise ve Dengi) mezun olmak, İlgili alanda en az 2 yıl tecrübeli olmak gerekmektedir.

1 Destek Personeli (Camcı) (Bayan) KPSS (P94) (En az 60 puan) Ortaöğretim kurumlarından (Lise ve Dengi) mezun olmak, MEB onaylı çinici, Mandrel ile Cam boncuk yapımı, Sır ve Döküm ve Yağlı boya resim ile ilgili belgelere/sertifikalara sahip olmak gerekmektedir.

1 Destek Personeli (İnşaat Ustası) (Erkek) KPSS (P94) (En az 55 puan) Ortaöğretim kurumlarından (Lise ve Dengi) mezun olmak, İnşaat ile ilgili ustalık veya kalfalık belge/sertifikaya sahip olmak, İlgili alanda en az 2 yıl tecrübeli olmak gerekmektedir.

1 Destek Personeli (Elektronikçi) (Erkek) KPSS (P93) (En az 55 puan) Elektronik/ Elektrik önlisans programında mezun olmak, EKAT belgesine sahip olmak, İlgili alanda en az 2 yıl tecrübeli olmak gerekmektedir.

Iğdır Üniversitesi memur alımı personel alımı süreci

Iğdır Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli memur alımı için adayların başvuru evraklarını eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde “Üniversite Personel Daire Başkanlığına” şahsen teslim etmeleri veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Başvurular “IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (Personel Daire Başkanlığı) Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Rektörlük Binası Kat 3” adresine yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum