KPSS 60 65 70 75 Puanlarla Lise MYO Lisans Memur Alımı Bugün Başladı

KPSS 60 65 70 75 Puanlarla Lise MYO Lisans Memur Alımı Bugün Başladı

Lise, Önlisans ve Lisans mezunları için yeni Kamu Personeli sözleşmeli 4/B memur alımı başvuruları bugün açıklandı. KPSS 60, 65, 70 ve 75 puanlı başvurular.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yeni SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI açıklandı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Kurulunda istihdam edilmek üzere 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 15 sözleşmeli personel alınacaktır. Detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Erkekler için askerlik durumu itibarıyla, askerlikle ilişkisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığının alınmaması gerekmektedir.

Lisans mezunlarının başvurularında 2022-KPSS P3, ön lisans mezunlarının başvurularında 2022-KPSS P93, ortaöğretim mezunlarının başvurularında 2022-KPSS P94 puan türleri dikkate alınacaktır.

Memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

2 Destek Personeli (Şoför) Erkek Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak veya Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan değişiklik kapsamında 01/01/2016 tarihinden sonra alınmış ve geçerlilik suresi dolmamış yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Şoför olarak en az 1 yıl çalışma deneyimine sahip olduğunu belgelendirmek. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. SRC-2 ve Psikoteknik belgelerine sahip olmak. 2022 KPSS P93 puan türünden en az 60 puana sahip olmak. Vardiyalı çalışmaya uygun olmak.

1 Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı) Erkek Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak. Alanında en az 1 yıl çalışma deneyimine sahip olduğunu belgelendirmek. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı aşçılık dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri/Mutfak alanından mezun olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. 2022 KPSS P94 puan türünden en az 60 puana sahip olmak. Vardiyalı çalışmaya uygun olmak. Destek personeli (Aşçı Yardımcısı) olarak istihdam edilecekler aşağıda belirtilen hizmetleri yürütecektir; Yemekleri hazırlama, pişirme ve mutfaktaki çalışmaları organize etme konusunda aşçıya yardımcı olmak. Bu pozisyonda istihdam edilecekler 657 sayılı Kanun kapsamında hizmetli kadrosunda istihdam edilenlerle aynı veya benzeri işleri yapacaklardır.

2 Büro Personeli Erkek/ Kadın Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Maliye, Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık, Finans, Borsa ve Finans ön lisans programlarının birinden mezun olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. 2022 KPSS P93 puan türünden en az 70 puana sahip olmak.

3 Büro Personeli Erkek/ Kadın Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi, Ekonometri, İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler veya Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. 2022 KPSS P3 puan türünden en az 75 puana sahip olmak.

3 Büro Personeli Kadın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı veya Büro Yönetimi ve Sekreterlik ön lisans programlarının birinden mezun olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. 2022 KPSS P93 puan türünden en az 70 puana sahip olmak.

1 Tekniker Erkek Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknikerliği ve Program- lama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Tasarımı ve Kodlama, Fotoğraf, Fotoğrafçılık, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Radyo-Tv Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Televizyon Yapım ve Yönetimi, Radyo-Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve TV Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Tekniği, Radyo ve Televizyon Teknolojisi, Film Yapım Teknikleri veya Televizyon ve Radyo Programcılığı ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Medya, yayın veya yapım alanlarında en az 5 yıl çalışma deneyimine sahip olmak. 2022 KPSS P93 puan türünden en az 65 puana sahip olmak. Seyahat engeli olmamak. Vardiyalı çalışmaya uygun olmak.

3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Erkek Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Boyu 170 cm’den kısa olmamak. Boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla 13 den az olmaması ve bu durumu sağlık raporu ile belgelendirmek. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtilen şartları taşımak. 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıl süreyle geçerli silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. Vardiya usulü çalışmaya ve gece çalışmaya engel bir durumu bulunmamak. KPSS P93 puan türünden en az 60 puana sahip olmak.

YÖK memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Adaylar başvurularını 28 Haziran 2024 tarihine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent/Çankaya/ANKARA adresine aşağıda istenilen belgelerle birlikte şahsen, elden veya posta yoluyla yapabilecektir.

YÖK memur alımı başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum