KPSS 60 70 Puanlarla Destek Büro Personeli Alımı Bugün Başladı

KPSS 60 70 Puanlarla Destek Büro Personeli Alımı Bugün Başladı

Kamuya KPSS 60 ve 70 puanlarla olmak üzere destek personeli alımı ile büro personeli alımı başvuruları açıklandı. Detaylar bu haberimizde yer alıyor. İşte gerekli başvurular.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı “2023/4” başvuruları bugün açıklandı. Mülakatsız atama olacak. Bu kapsamda KPSS puanı esas alınarak sıralama yapmak suretiyle personel alımı yapılacaktır. İşte detaylar.

Memur alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak, 2022 yılı KPSS (B) grubu lisans öğrenimi düzeyinde KPSSP3; önlisans öğrenimi düzeyinde KPSSP93; ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenimi düzeyinde KPSSP94 puan türünden sınava girmiş olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Kamu memur alımı nitelikleri nelerdir?

5 Büro Personeli (Kadın/ Erkek) alımı için İşletme, İktisat, Maliye, İşletme-İktisat, İşletme-Maliye, Muhasebe ve Maliye, Maliye-Muhasebe, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 yılı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli (Erkek) alımı için Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 yılı KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 13 Ekim 1989 tarihi ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor.

12 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) (Kadın) alımı için Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 2022 yılı KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 13 Ekim 1989 tarihi ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor.

8 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) (Erkek) alımı için Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 2022 yılı KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 13 Ekim 1989 tarihi ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi memur alımı süreci

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi memur alımı için başvurular 13 Ekim 2023-27 Ekim 2023 tarihleri arasında istenilen belgeler ile elden veya postayla Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum