KPSS 60 Büro Personeli Koruma Güvenlik Alımı Yeni İlan Açıklandı

KPSS 60 Büro Personeli Koruma Güvenlik Alımı Yeni İlan Açıklandı

Kamu üniversitesi tarafından güncel memur personel alımı ilanı açıklandı. Sözleşmeli ve mülakatsız atama ile koruma ve güvenlik personeli alımı ile büro personeli alımı yapılacak. İşte detaylar.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. Mülakatsız atama olacak. 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır. Başvuru tüm detayları hemen bu yazımızda yer alıyor.

Kamu personel alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2022 KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93 en az 60 ve üzeri puana sahip olmak, tüm adayların görevini yapmasında akli, fiziki bir engeli bulunmamak gerekiyor.

Memur alımı mezuniyet şartları nelerdir?

1 Büro Personeli alımı için Maliye lisans programından mezun olmak, İleri Excel Uygulamaları ile ilgili sertifika sahibi olmak, Etkili İletişim Sertifikasına sahip olmak, SGK Hizmet Dökümü ile belgelendirmek kaydıyla en az 1 yıl iş tecrübesine sahip olmak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, 30 yaşını doldurmamış olmak (17 Ekim 1992 ve sonrası doğanlar) gerekiyor.

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) alımı için Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans bölümünden mezun olmak, SGK Hizmet Dökümü ile belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl iş tecrübesine sahip olmak, 10 Haziran 2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşımak, 5188 sayılı Kanun ve Uygulama yönetmeliğine uygun silahlı/silahsız güvenlik sertifikası ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak, Adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, 30 yaşını doldurmamış olmak (17 Ekim 1992 ve sonrası doğanlar) gerekiyor.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi memur alımı süreci nasıl işler?

Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir Adaylar “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Esentepe Kampüsü T2 Blok Rektörlük Binası Personel Daire Başkanlığı Esentepe / Sakarya” adresine evraklarını teslim edebilirler. Süreç 2 Ekim 16 Ekim 2023 tarihleri arasında sadece şahsen yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.