KPSS 60 Büro Personeli Tekniker Teknisyen Psikolog Koruma Alımı Başladı

KPSS 60 Büro Personeli Tekniker Teknisyen Psikolog Koruma Alımı Başladı

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 60 puanla olmak üzere güncel memur alımı başvuruları alınacak. Başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü sözleşmeli personel alım ilanı bugün açıklandı. Mülakatsız olmak üzere KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlarda toplam 7 adet sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır. Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, başvuracak adaylardan Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSS (P3) puanı, Önlisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSS (P93) puanı ve Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSS (P94) puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almak, çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

Sözleşmeli personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi ön lisans programlarının birinden veya Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Tekniker Yükseköğretim Kurumlarının Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgi İşlem, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

1 Teknisyen Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu veya Üniversiteler tarafından verilen geçerlilik süresini doldurmamış Sıhhi Tesisat Bakım Onarım ve Servis Elemanı veya Sıhhi Tesisatçı belgelerinden birine sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

1 Teknisyen Ortaöğretim Kurumlarınm Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu veya Üniversiteler tarafından verilen geçerlilik süresini doldurmamış Bireysel ve Ticari Klima Sistemleri Montaj ve Servis Elemanı belgesine sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

1 Teknisyen Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı mezunu olmak, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu veya Üniversiteler tarafından verilen geçerlilik süresini doldurmamış İnşaat Boyacısı veya İnşaat İşçisi veya Sıvacı/Alçı Sıva Uygulayıcısı belgelerinden birine sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

1 Psikolog Yükseköğretim Kurumlarının Psikoloji lisans programından mezun olmak.

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Yükseköğretim Kurumlarının Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Özel Güvenlik ve Koruma ön lisans programından mezun olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak, Boyu 170 cm ‘den kısa olmamak, Cinsiyeti erkek olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi memur alımı süreci nasıl işler?

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü memur alımı için başvurular 25 Eylül’e kadar olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.