KPSS 60 En Az Lise 9 Branşta 76 Yeni Kamu Memur Alımı Bugün Açıklandı

KPSS 60 En Az Lise 9 Branşta 76 Yeni Kamu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamuya yeni Büro Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Hemşire, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Destek Personeli alımlarına dair tüm detaylar şu şekildedir:

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni sözleşmeli (4/B) personel alım ilanı açıklandı. 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara 76 ADET sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayları bulabileceğiniz yazımız.

Kamu personeli alımı genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, tüm pozisyonlar için ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek, vardiyalı ve nöbet usulü çalışmasına engel durumu bulunmamak gerekiyor.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

6 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının İşletme, Maliye, İktisat veya Kamu Yönetimi Lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Muhasebe alanında 1 yıl tecrübeye sahip olmak ve bunu belgelendirmek.

1 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının Maliye Lisans programından mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Muhasebe alanında 1 yıl tecrübeye sahip olmak ve bunu belgelendirmek. Yazılım tabanlı muhasebe geliştirme ve uyum eğitimi belgesine sahip olmak.

2 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının herhangi bir Lisans programından mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. ÖSYM nin yaptığı Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavlarının herhangi birinden en az (C) düzeyinde İngilizce dil belgesine sahip olmak (son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde alınmış) veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan (CPE, CAE, TOEFL İBT ve PTE AKADEMİK) bir belgeye sahip olmak.

2 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans programından mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Mezuniyet sonrası alanında en az 1 yıl tecrübeye sahip olmak ve bunu belgelendirmek.

1 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının Lisans programından mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Sosyal Medya Uzmanlığı sertifikasına sahip olmak. Spikerlik Sunuculuk Diksiyon sertifikasına sahip olmak. Radyo ve televizyon alanında 5 yıl tecrübeye sahip olmak.

1 Büro Personeli Ortaöğretim mezunu olmak. 2022 KPSS/P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. SGK ya kayıtlı olarak en az 5 yıl tecrübeye sahip olmak ve bunu belgelendirmek. Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) katılım belgesine sahip olmak, Afet ve Acil Durum Farkındalık Eğitim Belgesine sahip olmak,

2 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının Lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak.

1 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının Sağlık Yönetimi Lisans programından mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimine katılım belgesine sahip olmak.

5 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans programından mezun olmak. 2022 KPSS/P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak.

6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ERKEK Yükseköğretim Kurumlarının Önlisans programının herhangi birinden mezunu olmak. 2022 KPSS/P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşımak, 24 saat esasına göre vardiyalı ve iç/dış mekânda çalışmasına engel durumu olmamak.

1 Hemşire Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu Lisans programlarının birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. En az 1 (bir) yıl ameliyathanede hemşire olarak deneyimi olmak ve bunu belgelendirmek.

4 Hemşire Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu Lisans programlarının birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. En az 1 (bir) yıl yoğun bakımda hemşire olarak deneyimi olmak ve bunu belgelendirmek.

10 Hemşire Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu Lisans programlarının birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak.

2 Sağlık Teknikeri Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Önlisans programlarının birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. En az 1 (bir) yıl bilgisayarlı tomografi çekimlerinde çalışma tecrübesi olmak ve bunu belgelendirmek.

2 Sağlık Teknikeri Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Önlisans programlarının birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. En az 1 (bir) yıl manyetik rezonans görüntüleme çalışma tecrübesi olmak ve bunu belgelendirmek.

1 Sağlık Teknikeri Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Önlisans programlarının birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. En az 1 (bir) yıl mamografi çekimlerinde çalışma tecrübesi olmak ve bunu belgelendirmek.

5 Sağlık Teknikeri Yükseköğretim Kurumlarının Anestezi veya Anestezi Teknikerliği Önlisans programlarının birinden mezun olmak. 2022 KPSS/P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak.

2 Diğer Sağlık Personeli ERKEK Yükseköğretim Kurumlarının Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans programından mezun olmak. 2022 KPSS/P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Hayvancılık Uygulama Araştırma Merkezinde çalıştırılmak üzere.

1 Mühendis ERKEK Yükseköğretim Kurumlarının İnşaat Mühendisliği Lisans programından mezunu olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Mezuniyet sonrası alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip olup bunu belgelendirmek. A veya B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına sahip olmak.

1 Mühendis Yükseköğretim Kurumlarının Ziraat Mühendisliği Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Lisans programından mezunu olmak. 2022 KPSS/P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Toprak analizi konusunda 2 yıl tecrübeye sahip olmak ve bunu belgelendirmek. Seyahat etmeye engel durumu olmamak.

2 Tekniker ERKEK Yükseköğretim Kurumlarının Bilgisayar Programcılığı Önlisans programından mezunu olmak. 2022 KPSS/P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Mezuniyet sonrası alanında en az 3 yıllık deneyime sahip olduğunu belgelendirmek.

1 Teknisyen ERKEK Ortaöğretim Kuramlarının Elektrik veya Elektrik-Elektronik Teknolojileri bölümü mezunu olmak. 2022 KPSS/P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Bilgisayar Programlama faaliyetleri alanında Sigortalı olarak 5 yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek. Windows İşletim Sistemleri Güvenliği sertifikasına sahip olmak.

16 Destek Personeli Ortaöğretim mezunu olmak. 2022 KPSS/P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Hijyen veya Ev ve Kurum Temizleme Belgesine sahip olmak. İç, dış mekan temizliği, bahçe temizliği, basit bakım-onarım, taşıma ve ısıtma hizmeti işlerinde çalıştırılacak olup bu işleri devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.

1 Destek Personeli ERKEK Ortaöğretim kuramlarından mezun olmak. 2022 KPSS/P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Boyacılık alanında 1 yıl tecrübeye sahip olup bunu belgelendirmek. Bu pozisyonda istihdam edilecek kişi ilanda aranılan nitelikler haricinde ihtiyaca binaen İç, dış mekan temizliği, bahçe temizliği, basit bakım-onarım, taşıma ve ısıtma hizmeti işlerinde çalıştırılacak olup bu işleri devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.

Balıkesir Üniversitesi memur alımı süreci nasıl olacak?

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek. Adaylar başvurularını Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine şahsen yapacaklardır. Başvurular 20 Kasım ile 1 Aralık 2023 tarihlerinde olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum