KPSS 60 Lise Önlisans Lisans Güncel Kamu Personeli Alımı Başladı

KPSS 60 Lise Önlisans Lisans Güncel Kamu Personeli Alımı Başladı

Kamuya yeni memur alımı yapılacak. Lise, önlisans ve lisans mezunu memur alımı başvuruları başladı. Sürece dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde sözleşmeli personel (657-4/B) alım ilanı açıklandı. 2023/3 başvuruları kapsamında yeni ilana başvurular açıklandı. KPSS puanı esas alınarak sıralama yapmak suretiyle personel alımı yapılacaktır. İşte gerekli tüm sürecin yer aldığı haberimiz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartlara haiz olmak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları var.

Recep Tayyip Erdoğan memur alımı mezuniyetler

2 Hemşire (Kadın/Erkek) Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik lisans programından mezun olmak, 2022 yılı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 11 Temmuz 1984 tarihi ve sonrası doğumlu olmak, Geçerlilik tarihi sona ermemiş “İyi Klinik Uygulamaları” ve “Tehlikeli Maddelerin Taşınması” sertifikalarına sahip olmak, Bu pozisyonda istihdam edilecekler vardiyalı çalışma sistemine göre çalıştırılacaktır.

24 Hemşire (Kadın/ Erkek) Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik lisans programından mezun olmak, 2022 yılı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 11 Temmuz1984 tarihi ve sonrası doğumlu olmak, Bu pozisyonda istihdam edilecekler vardiyalı çalışma sistemine göre çalıştırılacaktır.

5 Hemşire (Kadın/ Erkek) Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik önlisans programından mezun olmak, 2022 yılı KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Bu pozisyonda istihdam edilecekler vardiyalı çalışma sistemine göre çalıştırılacaktır.

5 Hemşire (Kadın/Erkek) Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik- Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanının Hemşirelik Dalından mezun olmak, 2022 yılı KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 11 Temmuz 1984 tarihi ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor.

Memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi memur alımları için başvurular, 11 Temmuz 2023-25 Temmuz 2023 tarihleri arasında istenilen belgeler ile elden veya postayla Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum