KPSS 60 Lise Önlisans Lisans Memur Alımları Açıklandı! Mülakatsız Atama

KPSS 60 Lise Önlisans Lisans Memur Alımları Açıklandı! Mülakatsız Atama

Kamu kurumu bünyesinde sözleşmeli yeni memur personel alımı başvuruları alınacak. KPSS 60 puanla olmak üzere lise, önlisans ve lisans mezunları başvurabilir. İşte detaylar.

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4-B’li yeni personel alım ilanı bugün yayımlandı. Üniversiteye 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim mezunlarından yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 9 kadro için sözleşmeli personel alınacaktır. İşte KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız haberimiz.

Kamu personeli alımı başvuru şartları

657 sayılı Kanunundaki genel şartları taşıyor olmak, Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 35 yaşını bitirmemiş olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Lisans mezunları için 2022 KPSS P3, Önlisans mezunları için 2022 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS P94 puanına sahip olmak gerekiyor.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

1 Büro Personeli “erkek” alımı için Üniversitelerin Ziraat Fakültesi Bitki Koruma bölümü mezunu olmak, KPSS P3 Puan türünden en az 60 puan almak.

1 Büro Personeli “erkek” alımı için Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olmak, KPSS P3 Puan türünden en az 60 puan almak.

1 Büro Personeli (Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü) “erkek” Üniversitelerin Basım ve Yayım Teknolojileri Bölümü mezunu olmak, KPSS P93 Puan türünden en az 60 puan almak.

1 Büro Personeli “erkek” alımı için Üniversitelerin Herhangi bir programından mezun olmak, KPSS P3 Puan türünden en az 60 puan almak.

1 Büro Personeli alımı için “Erkek” Üniversitelerin Gıda Teknolojisi bölümünden mezun olmak, KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almak.

2 Destek Personeli alımı için Ortaöğretim (Lise ve Dengi) “erkek” Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanından mezun olmak, KPSS P94 Puan türünden en az 60 puan almak.

2 Destek Personeli alımı için Ortaöğretim (Lise ve Dengi) “kadın” Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak, KPSS P94 Puan türünden en az 60 puan almak.

Amasya Üniversitesi memur alımı süreci

Amasya Üniversitesinde sözleşmeli memur alımı olarak başvuru için adayların üniversite internet adresinde yer alan "Başvuru Talep Formunu" bilgisayar ortamında doldurup çıktı almaları gerekiyor. Ardından diğer istenilen belgelerle birlikte 8 Kasım'a kadar "Amasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına" şahsen başvurmaları gerekmektedir.

1 Kasım 2023 tarihli iptal duyurusu: "25 Ekim 2023 Tarihli ve 32350 sayılı Resmî Gazete yayımlanan 4/B sözleşmeli personel ilanımızda belirtilen genel şartların 19. maddesi gereğince iptal edilmiştir."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum