KPSS 60 Puanla Memur Alımı Başladı! En Az Lise Başvurular

KPSS 60 Puanla Memur Alımı Başladı! En Az Lise Başvurular

Kamu Üniversitesine KPSS 60 puan şartı ile mülakatsız olmak üzere memur alımı başladı. Kamu personeli alımı başvuruları ve tüm detayları hemen bu yazıda bulabilirsiniz.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. Kamu personel alımı başvuruları ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık. 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara 6 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Kamu personeli alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak zorunludur. KPSS’den tüm unvanlar için en az 60 almak, askerliğini yapmış olmak veya askerlikten muaf olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.

Memur alımı tüm nitelikleri nelerdir?

1 Büro Personeli alımı için Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi programların herhangi birinden mezun olmak, SGK tescil ve hizmet dökümü ile belgelendirmek şartıyla Sekreterlik veya Yönetici Asistanlığı alanında en az 1 (bir) yıl tecrübe sahibi olmak, son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Herhangi bir lisans mezunu olmak, resmi kurumlardan alınmış Sosyal Medya Eğitimi sertifikasına sahip olmak, SGK tescil ve hizmet dökümü ile belgelendirmek şartıyla Habercilik alanında en az 5 yıl iş deneyimine sahip olmak, son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak, Resmi kurumlardan alınmış Animasyon ve Photoshop sertifikalarına sahip olmak, resmi Kurumlardan Haber Yazma Tekniği ve İnternet Gazeteciliği eğitimlerini almış olmak, son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için İnsan Kaynakları lisans mezun olmak, SGK tescil ve hizmet dökümü ile belgelendirmek şartıyla en az 2 yıl iş deneyimine sahip olmak, Etkili iletişim teknikleri ve Etkili sunum teknikleri sertifikalarına sahip olmak, son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı için (Erkek) Mesleki veya Teknik Liselerin Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı Görüntü ve Ses Sistemleri dalından mezun olmak, son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Garson) alımı için Erkek Meslek Liselerinin Servis alanı/dalı mezunu olmak ya da herhangi bir Ortaöğretim kurumu mezunu olup Servis Elemanı, Garson veya Komi olarak çalışmış olduğunu belgelendirmek, son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Bursa Teknik Üniversitesi memur alımı süreci

Bursa Teknik Üniversitesi memur alımları için başvurular sadece şahsen olacak. Adaylar başvurularını şahsen “Üniversite Personel Daire Başkanlığına” yapabilirler. Başvurular 28 Ağustos 2023 Pazartesi günü dahil yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.