KPSS 60 Yeni 6 Ünvanda Kamu Personeli Alımı Başvuruları Açıklandı

KPSS 60 Yeni 6 Ünvanda Kamu Personeli Alımı Başvuruları Açıklandı

Kamuya yeni Destek Personeli, Büro Personeli, Elektrikçi, Boyacı, İnşaat, Bahçıvan, Temizlik Görevlisi alımı başvuruları açıklandı. Detaylar bu haberimizde.

Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü 23 Sözleşmeli Personel Alımı Hakkında Duyuru yayımlandı. 2022 KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 23 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. İşte sürece dair tüm detaylar.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Sözleşmeli memur alımı nitelikleri nelerdir?

3 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) (Erkek) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanlarda temizlik yapabilmesine engel bir durumu bulunmamak, 2022 KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

3 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) (Erkek) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanlarda temizlik yapabilmesine engel bir durumu bulunmamak, 2022 KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) (Kadın) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanlarda temizlik yapabilmesine engel bir durumu bulunmamak, 2022 KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) (Kadın) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanlarda temizlik yapabilmesine engel bir durumu bulunmamak, 2022 KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Bahçıvan) (Erkek) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, 2022 KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (İnşaat) (Erkek) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, 2022 KPSS P94 puan türünden 55 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Boyacı) (Erkek) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, Boyacılık dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak, 2022 KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Elektrikçi) (Erkek) alımı için Mesleki ve Teknik Eğitim veren liselerin Elektrik Elektronik Teknolojisi alanından mezun olmak veya lise ve dengi okul mezunu olup Elektrik alanından MEB onaylı sertifika veya Mesleki Yeterlilik belgesine sahip olmak, 2022 KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli (Kadın/Erkek) alımı için 2 yıllık Meslek Yüksekokullarının Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı Ofis Yönetimi programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli (Kadın/Erkek) alımı için 2 yıllık Meslek Yüksekokullarının Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim ve Halkla İlişkiler Ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli (Kadın/Erkek) alımı için 2 yıllık Meslek Yüksekokullarının Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezunu olmak, 2022 KPSS P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli (Kadın/Erkek) alımı için 2 yıllık Ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

2 Büro Personeli (Kadın/Erkek) alımı için 4 yıllık Lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro personeli (Kadın/Erkek) alımı için 4 yıllık eğitim veren fakültelerin İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünden mezun olmak, 2022 KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak, İlan son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli (Kadın/Erkek) alımı için 4 yıllık Fakültelerin Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezunu olmak, 2022 KPSS P3 puan türünden 55 ve üzeri puan almış olmak, İlan son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Kamu personeli alımı süreci nasıl işler?

Memur alımı başvuruları başladı. Adayların ilgili belgeler ile birlikte ilan tarihinden itibaren Üniversite Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Galatasaray Üniversitesi memur alımı başvuruları 12 Ekim’e kadar devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum