KPSS 60 Yeni Devlet Personeli Alımı 6 Ünvanda Açıklandı! İkamet Şartsız

KPSS 60 Yeni Devlet Personeli Alımı 6 Ünvanda Açıklandı! İkamet Şartsız

Kamuya KPSS 60 puan şartıyla farklı ünvanlarda olmak üzeree “Büro Personeli, Mimar, Mühendis, Teknisyen, Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Destek Personeli” alımı açıklandı. İşte detaylar.

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. Sözlü sınav yapılmaksızın KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu personeli alımı başvuru şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen şartları sağlamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

Sözleşmeli kamu memur alımı nitelikleri nelerdir?

2 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans programından mezun olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Maliye, İşletme Yönetimi önlisans programlarından birinden mezun olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık bölümü önlisans programından mezun olmak, Engellilik oranının en fazla % 60 olduğunu gösterir heyet raporu isteniyor.

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans programından mezun olmak, “BAL üzerine” Yüksek Lisans yapmış olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

Düzeltme duyurusu: söz konusu ilan metninde aşağıda belirtilen kadronun başvuru koşullarının açıklama kısmında sehven yazılan “Ardahan Yöresi Balları Üzerine” cümlesi “Bal üzerine ”şeklinde değiştirilmiştir. Söz konusu kadroya başvurular düzeltme ilanının yayımından itibaren 15 gün süreyle devam edecektir.

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının Turizm İşletmeciliği lisans programından mezun olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının Tıbbi ve Aromatik Bitkiler önlisans programından mezun olmak, Ana Arı Yetiştiricisi ve Arıcılık Sertifikalarına sahip olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

1 Mimar alımı için Yükseköğretim kurumlarının Mimarlık bölümü lisans mezunu olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

1 Mühendis alımı için Yükseköğretim kurumlarının Makine Mühendisliği bölümü mezunu olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

1 Teknisyen alımı için Mesleki Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Mobilya Dekorasyon alanlarından birinden mezun olmak, Her türlü mobilya ve ahşap elamanları kurulumu, küçük tadilatı, bakımı ve onarımı işlerinde deneyimi olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

1 Teknisyen alımı için Mesleki Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Metal, Metal Teknolojisi alanlarından birinden mezun mezun olmak, Her türlü metal elemanları montajı, bakımı, onarımı, küçük tadilatı ile kaynak işlerinde deneyimi olmak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

1 Teknisyen alımı için Mesleki Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Sıhhi Tesisat, Isıtma Sıhhi Tesisat), Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme (Yapı Tesisat Sistemleri Dalı) alanlarından birinden mezun olmak, Temiz su ve pis su tesisatları montajı, bakımı ve onarımı işlerinde deneyimi olmak, 7/24 saat esasına göre çalışmasına engel durumu olmamak, 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) Yükseköğretim kurumlarının “Özel Güvenlik ve Koruma, Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması” önlisans programlarından birinden mezunu olmak, 5188 sayılı Kanunun 10. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak ve gece/gündüz, iç/dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak, İlana geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak. 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın) alımı için Yükseköğretim kurumlarının “Özel Güvenlik ve Koruma, Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması” önlisans programlarından birinden mezunu olmak, 5188 sayılı Kanunun 10. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak ve gece/gündüz, iç/dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak, İlana geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak. 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

8 Destek Personeli (Temizlik-Erkek) alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. Açık ve kapalı alanlardaki her türlü temizlik, basit bakım ve onarım, bahçe bakım ve düzenlemesi, dağıtım, taşıma, yiyecek içecek servisi, bulaşık yıkama vb. diğer işleri yürütebilmek. 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

2 Destek Personeli (Temizlik-Kadın) alımı için Ortaöğretim kurumlarının Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarının birinden mezun olmak, Açık ve kapalı alanlardaki her türlü temizlik, basit bakım ve onarım, bahçe bakım ve düzenlemesi, dağıtım, taşıma, yiyecek içecek servisi, bulaşık yıkama vb. diğer işleri yürütebilmek. 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

3 Destek Personeli (Temizlik-Kadın) alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. Açık ve kapalı alanlardaki her türlü temizlik, basit bakım ve onarım, bahçe bakım ve düzenlemesi, dağıtım, taşıma, yiyecek içecek servisi, bulaşık yıkama vb. diğer işleri yürütebilmek. 2022 KPSS en az 60 puan almış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Ardahan Üniversitesi memur alımı süreci nasıl olacak?

Adayların ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Üniversite Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular 15 Eylül dahil olmak üzere tamamlanması gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.