KPSS 65 Teknisyen Programcı Büro Destek Personeli Alımı Başladı

KPSS 65 Teknisyen Programcı Büro Destek Personeli Alımı Başladı

Sivas ili Cumhuriyet Üniversitesi Büro Personeli, Programcı, Teknisyen ve Destek Personeli alımı yapılacak. İşte başvurulara dair tüm detayların yer aldığı yazımız.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni kamu personeli alımı açıklandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır. İşte gerekli tüm sürecin yer aldığı haberimiz.

Memur alımı başvuru genel şartları

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranmaktadır. Bu kapsamda görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak, nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması, başvuru bitim tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması ve erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Kamu personeli alımı başvuru mezuniyetler

10 Büro Personeli alımı için Maliye lisans programından mezun olmak, 2022 yılı KPSSP3 Puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekmektedir.

2 Programcı alımı için Üniversitelerin Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, YDS’den en az (D) düzeyinde (İngilizce) puan almış olmak, 2022 yılı KPSSP3 Puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekmektedir.

2 Teknisyen alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı ve Dallarından mezun olmak, 2022 yılı KPSSP94 Puan türünden en az 65 puan almış olmak, gerekmektedir.

3 Destek Personeli (Temizlik) alımı için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli, Cinsiyeti Erkek olmak, 2022 yılı KPSSP94 Puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekmektedir.

1 Destek Personeli (Temizlik) alımı için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli, Cinsiyeti Kadın olmak, 2022 yılı KPSSP94 Puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekmektedir.

Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı süreci

Sivas ili kamu personeli alımı başvuruları kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi için başvurular gerekli belgelerle birlikte şahsen yapılması gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.