KPSS Şartsız Çok Yüksek Maaşlarla Kamu Memur Alımı Başladı

KPSS Şartsız Çok Yüksek Maaşlarla Kamu Memur Alımı Başladı

Kamuya KPSS şartı olmadan çok yüksek maaşlarla olmak üzere memur alımı yapılacak. Kamu memur alımı başvuruları başladı. Sürece dair tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından çok yüksek maaşlarla olmak üzere sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı açıklandı. Sözleşmeli Bilişim Personeli pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere sözlü sınavla toplam 3 personel alınacaktır. KPSS şartsız başvuru ve tüm detaylar bu haberimizde.

Kamu memur atama başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıyan adaylar başvurabilir. Bu kapsamsa T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gerekiyor. KPSS zorunluluğu yok. Dolayısıyla KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak değerlendirilir hükmü yer alıyor.

Hangi bölüm mezunları yüksek maaşla memur alımına başvurabilir?

111.608 TL maaşla hangi bölüm mezunları başvurabilir? Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

55.804 TL maaşla hangi bölüm mezunları başvurabilir? Yukarıdakilerin dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezunlar başvurabilir.

1 Sistem Yöneticisi 4 Katı Tam Zamanlı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, 2 Yazılım Geliştirme Uzmanı 2 Katı Tam Zamanlı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı için olacak.

Ankara Üniversitesi memur alımı başvuru tarihleri ne zaman?

Ankara Üniversitesi yüksek maaşlarla memur alımı için adayla Personel Daire Başkanlığının internet adresinden başvurularını 29 Eylül’e kadar yapabilecekleri açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.