KPSS Şartsız - KPSS 55 Puanlarla Yeni Kamu Personel Alımı Açıklandı

KPSS Şartsız - KPSS 55 Puanlarla Yeni Kamu Personel Alımı Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde yeni memur personel alımı başvuruları açıklandı. KPSS şartsız ve KPSS 55 puanla başvuru yapılabilecek tüm kadroları ve detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yalova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. 2022 KPSS Önlisans ve 2022 KPSS Lisans puan sıralaması esas alınmak suretiyle 10 sözleşmeli personel; KPSS sınav şartı aranmaksızın Gemi Adamı pozisyonu için 1 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı yazımız.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı DMK’da belirtilen şartları taşıyor olmak, askerlik ile ilişiği bulunmamak, T.C. vatandaşı olmak gerekiyor. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

Sözleşmeli memur alımı mezuniyetleri nelerdir?

1 Büro Personeli alımı için 2022 KPSS P3 (En az 55 puan) Erkek, Lisans mezunu olmak, Özlük işleri, Bordrolama ve SGK işlemleri Sertifikalarına sahip olmak.

2 Büro Personeli alımı için 2022 KPSS P3 (En az 55 puan) Kadın, Lisans mezunu olmak, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Temel Çalışma Mevzuatı Sertifikası, Kalite Yönetim Sistemleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi Sertifikalarına sahip olmak veya bu alanlarda en az 2 yıl iş deneyimine sahip olmak,

1 Büro Personeli alımı için 2022 KPSS P3 (En az 55 puan) Erkek, Lisans mezunu olmak, Kalite Yönetim Sistemleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi Sertifikası, İş Yeri Organizasyon Eğitimi Sertifikaları ile Meslek Etiği Eğitimi Sertifika programına sahip olmak veya bu alanlarda en az 2 yıl iş deneyimine sahip olmak,

1 Büro Personeli alımı için 2022 KPSS P3 (En az 55 puan) Kadın, Lisans mezunu olmak, Kalite Yönetim Sistemleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi Sertifikası, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Sertifikalarına sahip olmak veya bu alanlardan en az 2 yıl iş deneyimine sahip olmak,

1 Büro Personeli alımı için 2022 KPSS P3 (En az 55 puan) Kadın, Lisans mezunu olmak, Ön Büro Yönetimi Sertifikası ve Kalite Yönetim Sistemleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi Sertifikalarına sahip olmak, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümünden mezun olanlar Ön Büro Yönetimi Sertifikasından muaf olacaklardır.

2 Büro Personeli alımı için 2022 KPSS P3 (En az 55 puan) Kadın, Lisans mezunu olmak, Kalite Yönetim Sistemleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi Sertifikası, İmaj Yönetimi Sertifikalarına sahip olmak veya bu alanlarda en az 2 yıl iş deneyimine sahip olmak.

1 Büro Personeli alımı için 2022 KPSS P93 (En az 55 puan) Erkek, Önlisans mezunu olmak, Hukuk Sekreterliği Sertifikası, Temel Hukuk Eğitimi Sertifikası, Kalite Yönetim Sistemleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi Sertifikalarına sahip olmak veya bu alanlarda en az 2 yıl iş deneyimine sahip olmak, Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olanlar hukuk Sekreterliği ve Temel Hukuk Eğitimi Sertifikalarından muaf olacaklardır.

1 Büro Personeli alımı için 2022 KPSS P93 (En az 55 puan) Kadın/Erkek, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı Önlisans programlarının birinden mezun olmak,

1 Gemi Adamı (Gemici) alımı için KPSS şartı bulunmuyor. Erkek, Marina ve Yat İşletmeciliği Programı, Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programlarının birinden Önlisans mezunu olmak, Gemici Belgesine sahip olmak, Telsiz Kullanma Belgesi ve Amatör Denizci Belgesine sahip olmak, En az Temel STCW belgesine sahip olmak, En az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak, Ro-Ro Belgesine sahip olmak, Geçerli Gemi Adamı Sağlık Raporuna sahip olmak, Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 45 yaşından gün almamış olmak,

Yalova Üniversitesi memur alımı süreci

Yalova Üniversitesi bünyesinde büro personeli ve gemici alımı için başvurular 21 Haziran’a kadar olacak. Başvurular sadece şahsen olacak. Adaylar başvurularını “Yalova Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Merkez Yerleşkesi Çınarcık yolu üstü 77100 YALOVA” adresine yapılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum