KPSS Şartsız Yeni Sözleşmeli Kamu Memur Alımı Başvuru İlanı Açıklandı

KPSS Şartsız Yeni Sözleşmeli Kamu Memur Alımı Başvuru İlanı Açıklandı

Hakkari Üniversitesi memur alımı başvuruları açıklandı. Sözleşmeli memur alımında KPSS şartı yok. Başvurular için gerekli tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni 4/B sözleşmeli personel (canlı model) alım ilanı açıklandı. Üniversite Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü bünyesinde 2024 yılı içerisinde eğitim-öğretim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla çalıştırılmak üzere giderleri özel bütçeden karşılanarak 1 Canlı Model sözleşmeli personel alınacaktır.

Memur alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır: Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak, erkek adayların askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf olmak veya tecilli olması ile herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması gerekmektedir.

Kamu personeli alımı mezuniyet şartları nelerdir?

1 canlı model alımı için en az lise mezunu olmak, KPSS şartı aranmamaktadır. Vücut bütünlüğüne sahip olmak, Uzun ve hareketsiz duruşlar için elverişli sağlık durumuna sahip ve dayanıklı olması şartları var.

Hakkari Üniversitesi memur alımı süreci nasıl işler?

Müracaatlar Hakkari Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yazı İşleri Bürosuna istenilen belgeler ile birlikte şahsen başvuru yapılacaktır. Başvurular 27 Kasım'a kadar olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum