KPSS Taban Puansız 10 Branşta 87 Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

KPSS Taban Puansız 10 Branşta 87 Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde 10 farklı branşta olmak üzere KPSS taban puan şartı olmadan memur alımları bugün açıklandı. Kamu memur atama tüm detayları bu yazımızda.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü sözleşmeli (4/B) personel alım ilanı açıklandı. Kamuya “Şoför, Aşçı, Koruma ve güvenlik görevlisi, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Laborant, Röntgen Teknisyeni, Temizlik” personeli alımı başladı. 87 adet sözleşmeli personel alımına dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sözleşmeli memur alımı başvuru şartları nelerdir?

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak, KPSS taban puan şartı bulunmuyor. Herhangi KPSS puanı olmak yeterli. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı nitelikleri nelerdir?

8 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim Kurumlarının İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

45 Destek Personeli (Temizlik) alımı için Temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

2 Destek Personeli (Şoför) alımı için G sınıfı Ehliyeti olmak, Beko Loder operatörlüğü belgesine sahip olmak, Eski tip ehliyetlerde E sınıf sürücü belgesine, yeni tip ehliyetlerde D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli (Aşçı) alımı için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı aşçılık sertifikası veya ustalık belgesine sahip olmak, Her türlü mutfak iş ve işlemlerinde mutfak görevlisi olarak çalışmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak, Milli Eğitim Bakanlığının onaylı hijyen eğitimi belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli alımı için Sıhhi tesisat alanında MEB onaylı sertifika veya mesleki yeterlilik belgesi veya meslek koluna ait ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak, Mesleğinde en az 1 yıl çalışmış olmak ve deneyimi olduğunu gösterir belge ile birlikte ibraz etmek, Son başvuru itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli alımı için Boya uygulama alanında MEB onaylı sertifika veya Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan onaylı İnşaat Boyacısı veya meslek koluna ait ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak, Son başvuru itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli alımı için Çatı, yalıtım, izalasyon alanlarında MEB onaylı sertifika veya mesleki yeterlilik belgesi veya meslek koluna ait ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak, Son başvuru itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli alımı için Alçı dekarasyon, asmatavan, alçıpan ve duvar işleri alanlarında MEB onaylı sertifika veya mesleki yeterlilik belgesi veya meslek koluna ait ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak, Son başvuru itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Erkek adaylarda 170 cm den kısa olmamak, Kadın adaylarda 165 cm’den kısa olmamak gerekiyor.

1 Mühendis alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Sistem Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği lisans programlarından birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Tekniker alımı için Yükseköğretim Kurumlarının İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi, Yapı İnşaat Önlisans programlarından birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Tekniker alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Makine Önlisans programından mezun olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

1 Tekniker alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Elektrik Önlisans programından mezun olmak, Mesleğinde en az 1 yıl yüksek ve orta gerilim tesislerinde çalışmış olmak ve deneyimi olduğunu gösterir belgeyi birlikte ibraz etmek , Yüksek gerilim iletim tesislerinde çalışma izin belgesine (EKAT) sahip olmak, Son başvuru itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

1 Tekniker alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Tarla Bitkileri, Tarla Ziraatı, Tohumculuk Teknolojisi veya Organik Tarım İşletmeciliği programlarından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, alımı için Tarla ve uygulama çiftliklerinde gece/gündüz olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi, İklimlendirme Soğutma Sistemleri, İklimlendirme Sistemleri, Yapı Tesisat Sistemleri, Sıhhi Tesisat, Sıhhi Tesisat-Kalorifercilik Isıtma, Isıtma alımı için Doğalgaz alanlarından herhangi birinden mezun olmak, Merkezi klima sistemleri, Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri alanında en az 1 yıl iş tecrübesine sahip olmak gerekiyor.

1 Laborant alımı için Yükseköğretim kurumlarının Laborant ve Veteriner Sağlık önlisans programından mezun olmak, Kamu Hayvan Hastaneleri Laboratuvarlarında en az 3 yıl çalışmış olmak, Biyokimya ve Hemogram Cihazları Eğitim sertikalarına sahip olmak gerekiyor.

1 Laborant alımı için Yükseköğretim kurumlarının Tarımsal Laboratuvar, Laboratuvar, Laboratuvar Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak, Toprak, bitki ve su örneklemesi için arazi çalışmaları yapmaya engeli olmamak, Esnek çalışma saatlerine ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek nitelikte olmak gerekiyor.

1 Laborant alımı için Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Laboratuvar Teknolojisi ve Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri programlarından birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Röntgen Teknisyeni alımı için Yükseköğretim kurumlarının Radyoterapi-Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programından mezun olmak gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum