KPSS Taban Puansız 3 Unvan Yeni Kamu Personeli Alımı Bugün Açıklandı

KPSS Taban Puansız 3 Unvan Yeni Kamu Personeli Alımı Bugün Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde sözleşmeli yeni memur personel alımı başvurusu açıklandı. Kamu memur atama başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Karabük Üniversitesi KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle yeni kamu personeli alımı açıklandı. Üniversiteye sözleşmeli yeni personel alımlarına dair olarak Avukat, Destek Personeli, Teknisyen alımları yapılacak. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı yazımız.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

657 DMK'daki şartları sağlayan adaylar başvurabilir. bu kapsamda T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, geçerlik KPSS puanı olmak hususları yer alıyor. Diğer mezuniyet vb. şartlar ise şu şekildedir.

Karabük Üniversitesi memur alımı başvuru mezuniyet şartları

1 Avukat alımı için Hukuk Fakültesi mezunu olmak, avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, alanında yüksek lisans yapmış olmak, en az yıl Avukatlık tecrübesine sahip olmak ve bu durumu SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek,

2 Destek Personeli alımı için ortaöğretim kuramlarının herhangi bir alanından mezun olmak, İnşaat işlerinde en az iki yıl tecrübeye sahip olmak ve bu durumu SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek,

1 Teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanından mezun olmak, Sıhhi Tesisat alanında en az iki yıl tecrübeye sahip olmak ve bu durumu SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek şartları yer alıyor.

Memur alımları başvuru mezuniyetler

Karabük Üniversitesi 4 sözleşmeli personel alımı için süreç 8 Mayıs itibarıyla başladı. Adaylar başvurularını 23 Mayıs 2023'e kadar yapabileceklerdir. Başvurular "Karabük Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına" şahsen yapılması gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.