KPSS Taban Puansız En Az Lise 10 Branşta Yeni Memur Alımı Açıklandı

KPSS Taban Puansız En Az Lise 10 Branşta Yeni Memur Alımı Açıklandı

Kamuya lise, önlisans ve lisans mezunu olmak üzere KPSS taban puansız yeni memur alımı başvuruları açıklandı. Başvurular, şartlar ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4/B sözleşmeli personel alımı açıklandı. 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır. Detayları ve süreci hemen bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Kamu memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, nöbet (vardiya) usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekiyor.

Ayrıca 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, Lisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP93, Lise mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

Memur alımında nitelikler nelerdir?

1 Mühendis alımı için Yükseköğretim kurumlarının Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak, Orman Mühendisliği alanında tecrübesi bulunmak ve belgelendirmek, En az 120 saatlik İngilizce A1 Seviyesi eğitimi almış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

1 Psikolog alımı için Yükseköğretim kurumlarının Psikoloji lisans programından mezun olmak, Psikolog olarak en az 2 yıl tecrübesi bulunmak ve belgelendirmek, Sigara Alkol Madde Bağımlılığı Uygulayıcı Eğitimi almış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

1 Sosyal Çalışmacı alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Eczacı alımı için Yükseköğretim kurumlarının Eczacılık lisans programından mezun olmak gerekiyor.

1 Sağlık Teknikeri alımı (Bu kadro iptal edildi.)

1 Sağlık Teknikeri alımı için Yükseköğretim kurumlarının Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarından mezun olmak, İlk Yardım eğitimi almış olmak ve eğitimini belgelendirme, En az 120 saatlik işaret dili eğitimi almış olmak ve eğitimini belgelendirmek, Radyasyondan Korunma eğitimi almış olmak ve eğitimini belgelendirmek, Radyoloji Teknikeri olarak tecrübesi bulunmak ve belgelendirmek, CR Röntgen, Açık MR, Bilgisayarlı Tomografi (BT) ve Kemik Dansitometri cihazlarını kullandığını belgelendirmek gerekiyor.

1 Sağlık Teknikeri alımı için Yükseköğretim kurumlarının Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Hidroterapi önlisans programlarının birinden mezun olmak, Üçüncü basamak sağlık kuruluşlarında en az 2 yıl fizik tedavi teknikeri olarak çalışmış olmak ve çalıştığını belgelendirmek, Diz CPM, Dirsek CPM ve Omuz CPM cihazlarını kullandığını belgelendirmek gerekiyor.

1 Sağlık Teknikeri alımı için Yükseköğretim kurumlarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak,

1 Destek Personeli (Bakım-Onarım) alımı için Ortaöğretim kurumlarının mesleki ve teknik bölümlerinin birinden mezun olmak, en az 2000 saatlik Soğutma Sistemleri Elemanı eğitimi almış olmak ve eğitimini belgelendirmek gerekiyor.

2 Destek Personeli (Aşçı) alımı için Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları önlisans programlarının birinden mezun olmak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekiyor.

2 Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı) alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir bölümünden mezun olmak, en az 300 saat aşçı/aşçı yardımcılığı sertifikasına sahip olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

4 Destek Personeli (Bulaşıkcı) alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir bölümünden mezun olmak, 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekiyor.

4 Destek Personeli (Hasta Bakımı ve Temizliği) alımı için Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanı ve dallarından mezun olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engeli bulunmamak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor.

Mersin Üniversitesi personel alımı süreci

Mersin Üniversitesi memur alımları için başvurular iki aşamalı olacak. 1. aşama online, 2. aşama şahsen şeklinde tamamlanacak. Bu kapsamda 4 Eylül’e kadar adayların öncelikle online olarak başvuru yapmaları zorunludur. Online başvurusunu tamamlayan adaylar asıl başvurularını ilan bitim tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum