KPSS Taban Puansız Lise Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı Başladı

KPSS Taban Puansız Lise Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı Başladı

Kamuya KPSS taban puansız olmak üzere koruma ve güvenlik personeli alımı başvuruları alınacak. Detayları ve süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü namına yeni kamu personel alımı başvuruları açıklandı. Sözleşmeli 4/B personel alım ilanına başvurular alınacak. Sözleşmeli koruma ve güvenlik personeli alımı için atamalara başvurular başladı. Bu haberimizde gerekli pozisyonlara sözleşmeli personel alımı tüm detayları bu haberimizde yer alıyor.

Kamu üniversitesi memur alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartlan taşıyor olmak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak ile erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış, muaf veya tecil ettirmiş olmak) gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik personeli alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

6 Koruma ve Güvenlik (2 Erkek, 4 Kadın) alımı için 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış (silahlı/ silahsız) özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, erkeklerde 170’den kısa olmamak, kadınlarda 160'den kısa olmamak, 40 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adayların askerlikle İlişiği bulunmamak gerekiyor.

Türk-Alman Üniversitesi memur alımı süreci nasıl işler?

Türk-Alman Üniversitesi memur alımı iççin başvurular başvuru formu ve istenen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat yoluyla olacaktır. Süreç 25 Eylül’e kadar devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.