KPSS Taban Puansız Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı! İkamet Şartsız

KPSS Taban Puansız Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı! İkamet Şartsız

Kamu Kurumu bünyesinde KPSS taban puan şartı olmadan memur alımı başvuruları alınacak. Sürece dair tüm detayları, başvuru sürecini ve şartları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. 2022-KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle Üniversitenin bağlı birimlerinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı bugün başladı. Detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı şartları nelerdir?

Başvurularda adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıması gerekmektedir. Bu kapsamda çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi bulunmamak, 2022 KPSS’ye girmiş olması, nitelikte belirtilen KPSSP94, KPSSP93 puan türüne sahip olması gerekmektedir. Öte yandan adayların başvuru tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması da gerekiyor.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

11 Destek Personeli (Temizlik) alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor.

4 koruma ve güvenlik görevlisi alımı için Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, vardiya usulü çalışmaya veya gece çalışmaya engel bir durumu bulunmamak, en az 170 cm boyunda olmak gerekiyor.

Ordu Üniversitesi memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Ordu Üniversitesi memur alımı için adaylar başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte şahsen Üniversite Personel Daire Başkanlığına başvuru yapacaklardır. Süreç 11 Eylül’e kadar devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.