KPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı! 1392 Lise Önlisans Lisans Memur Alımı

KPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı! 1392 Lise Önlisans Lisans Memur Alımı

ÖSYM’de 2023/6 KPSS tercih kılavuzu yayımlandı. SGK’ya lise, önlisans ve lisans mezunu 1.392 yeni kamu personeli alımı başvuruları açıklandı. Detaylar bu yazımızda.

KPSS 2023/6 tercih kılavuzu yayımlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu lise mezunu 134, önlisans mezunu 729, lisans mezunu 529 olmak üzere toplam 1.392 yeni kamu personeli alımı bugün açıklandı. KPSS tercih başvuruları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

SGK memur alımı kontenjan dağılımı nasıl olacak?

Lise kontenjanları: 4 teknisyen, 130 destek personeli (Aşçı, Bulaşıkçı, Temizlik, Şoför).

Önlisans kontenjanları: 27 koruma ve güvenlik görevlisi, 702 büro personeli.

Lisans kontenjanları: 529 büro personeli.

KPSS 2023/6 tercih başvuru süreci

KPSS tercihleri bugün başlamasıyla birlikte süreç ÖSYM’de online olarak başladı. Adaylar başvuru iş ve işlemlerini 11 Ekim 2023 tarihine kadar online olarak yapmaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Lise Mezunları İçin Aranan Nitelikler:

2001 nitelik kodu ile Ortaöğretim Kuramlarının herhangi bir alanından mezun gerekiyor.

2023 nitelik kodu ile Ortaöğretim Kuramlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Kontrol Dalından mezun gerekiyor.

2061 nitelik kodu ile Ortaöğretim Kuramlarının Makine Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun gerekiyor.

2117 nitelik kodu ile Ortaöğretim Kuramlarının Yiyecek içecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Beslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı - Turizm / Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun gerekiyor.

Önlisans mezunları için aranan nitelikler:

3249 nitelik kodu ile Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Bilimleri önlisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

3247 nitelik kodu ile Bilgi Güvenliği Teknolojisi veya Bilişim Güvenliği Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

3248 nitelik kodu ile Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

3407 nitelik kodu ile Bilgi Teknolojileri önlisans programından mezun gerekiyor.

3408 nitelik kodu ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri-Bilgisayar önlisans programından mezun gerekiyor.

3254 nitelik kodu ile Bilgi Yönetimi, Bilgi Yönetimi (İnternet), BilişimYönetim önlisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

3253 nitelik kodu ile Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

3004 nitelik kodu ile Sosyal Güvenlik önlisans programından mezun olmak gerekiyor.

3389 nitelik kodu ile Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Güvenlik ve Koruma önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Lisans mezunları için aranan nitelikler:

4429 nitelik kodu ile Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri veya Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun gerekiyor.

4449 nitelik kodu ile Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerlendirme veya Gayrimenkul ve Varlık Değerleme lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4453 nitelik kodu ile Muhasebe, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Finans ve Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, İşletme-Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Maliye veya Muhasebe Bilgi Sistemleri lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4269 nitelik kodu ile Görsel İletişim Tasarımı, Görsel İletişim, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Görsel İletişim Sanatı, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar, Medya ve Görsel Sanatlar, Medya ve Uygulamalı Görsel Sanatlar, Görsel Sanatlar ve Medya, Görüntü Sanatları lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4271 nitelik kodu ile Yeni Medya, Yeni Medya ve Gazetecilik, Yeni Medya ve İletişim, Yeni Medya ve İletişim Sistemleri, Medya ve İletişim, Medya ve İletişim Sistemleri lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4273 nitelik kodu ile İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı (Multimedya), İletişim ve Tasarım, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, İletişim Tasarımı ve Medya, İletişim Tasarımı ve Yeni Medya lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4275 nitelik kodu ile Gazetecilik, Gazetecilik ve Kitle İletişimi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler, Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın, Basın ve Yayımcılık, Basın-Yayın lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4285 nitelik kodu ile Radyo, Sinema ve Televizyon; Radyo, Televizyon ve Sinema; Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV-Sinema; Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon, Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf veya Sinema-TV-Fotoğraf, Sinema ve Dijital Medya lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4431 nitelik kodu ile İşletme, İşletmecilik, İşletme-Maliye, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilimleri, Yönetim Bilimleri ve Liderlik, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, İşletme Bilgi Yönetimi lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4421 nitelik kodu ile Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Ekonomi ve İdari Bilimler, Ekonomi-Yönetim Bilimleri, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi, Uluslararası Ekonomi lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4459 nitelik kodu ile Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programından mezun gerekiyor.

4463 nitelik kodu ile Sigortacılık, Sigortacılık ve Aktüerya, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Sigortacılık ve Risk Yönetimi veya Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

4503 nitelik kodu ile Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi lisans programlarının birinden mezun gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum