Kültür ve Turizm Bakanlığı 18 Ünvanda Yeni Memur Alımı Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 18 Ünvanda Yeni Memur Alımı Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Uludağ Alan Başkanlığı” namına personel alım ilanına başvurular açıklandı. 18 ünvanda kamu memur atama süreci ve tüm şartlar bu yazımızda.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Uludağ Alan Başkanlığı için 47 boş kadroya atama yapılacak. (5) Büro Görevlisi, (10) Koruma ve Güvenlik Görevlisi, (2) Şoför, (1) Teknisyen ve (5) Destek Personeli, anılan maddenin 2 ve 5’inci fıkrasına göre (1) Avukat, (5) Şehir Plancısı, (2) Mimar, (1) Peyzaj Mimarı, (6) Mühendis, (1) Biyolog, (7) İdari Uzman alımı ile (1) İç Denetçi alımı yapılacaktır. İşte sürece dair KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız yazımız.

Kamu memur alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, tüm ünvanlar için (İç Denetçi hariç) son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir. Ayrıca tüm kadrolar için KPSS’den en az 70 ve üzeri puan almak şartları var.

Sözleşmeli personel alımı nitelikleri nelerdir?

1 BÜRO GÖREVLİSİ (ARŞİV MEMURU) alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik ve Kütüphanecilik programlarının birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

4 BÜRO GÖREVLİSİ (MEMUR) alımı için Yükseköğretim kurumlarının ön lisans düzeyinde eğitim veren Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı Ofis Yönetimi ön lisans programlarının birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

8 KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ alımı için Erkek olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak, silahlı/silahsız "Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına” sahip olmak, 170 cm’den kısa boylu olmamak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak gerekiyor.

2 KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ alımı için Kadın olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak, silahlı/silahsız "Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına” sahip olmak, 160 cm’den kısa boylu olmamak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak gerekiyor.

2 ŞOFÖR alımı için Erkek olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak, Görevinin gerektirdiği sınıfta en az üç yıl önce alınmış D sınıfı sürücü ve SRC belgesine sahip olmak gerekiyor.

1 TEKNİSYEN (BİLGİSAYAR) alımı için Mesleki ve teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarının Bilişim Teknolojileri Alanından mezun olmak gerekiyor.

5 DESTEK PERSONELİ (HİZMETLİ) alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

1 AVUKAT alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Hukuk Fakültelerinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

5 ŞEHİR PLANCISI alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Şehir ve Bölge Planlama programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

2 MİMAR alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Mimarlık programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kuramlarından mezun olmak gerekiyor.

1 İÇ DENETÇİ alımı için İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından belirlenen alanlarda en az dört yıllık yüksek öğrenim görmüş olmak, Halen kamu personeli olmak, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 65’inci maddesi çerçevesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen “Kamu İç Denetçiliği Sertifikasına” sahip olmak, Son başvuru tarihi itibari ile 45 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

1 HARİTA MÜHENDİSİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği programlarının birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, En az 3 yıl süreli İnsansız Hava Aracı (İHA) Ticari Pilot Sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

2 İNŞAAT MÜHENDİSİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İnşaat Mühendisliği programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

1 ELEKTRİK MÜHENDİSİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği programından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

1 MAKİNE MÜHENDİSİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Makine Mühendisliği programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

1 ÇEVRE MÜHENDİSİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Çevre Mühendisliği programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

1 PEYZAJ MİMARI alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım programlarının birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

1 BİYOLOG alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Biyoloji, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Biyoloji-Ekoloji Çevre Koruma, Biyolojik Bilimler, Biyoloji-Zirai Bilimler programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından olmak gerekiyor.

1 İDARİ UZMAN alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programlarının birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kuramlarından mezun olmak gerekiyor.

4 İDARİ UZMAN alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İşletme, İktisat, Maliye programlarının birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

2 İDARİ UZMAN alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Maliye-Muhasebe, Muhasebe, Muhasebe-Finansman, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi programlarının birinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı süreci

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde farklı branşlarda kamu memur alımı başvurular 15 Eylül ile 29 Eylül’de yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum