Kültür ve Turizm Bakanlığı 8 Branşta 235 Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 8 Branşta 235 Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığıma farklı 8 branşta olmak üzere en az lise mezunu 235 memur alımı yapılacak. Eylül ayı kamu memur atama başvuru şartları ve tüm detaylar bu haberimizde.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı 235 sözleşmeli personel alımı hakkında duyuru bugün açıklandı. Bakanlık taşra teşkilatında toplam 235 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. MİMAR, MÜHENDİS, ŞEHİR PLANCISI, ARKEOLOG, MÜZE ARAŞTIRMACISI, KÜTÜPHANECİ, TEKNİKER ve TEKNİSYEN kadrolarına atama yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkûm olmamak, askerlikle ilişiği olmamak ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Sözleşmeli personel alımı mezuniyetler-kontenjanlar nelerdir?

28 MİMAR alımı için Mimarlık bölümünden mezun olmak, KPSSP3 70, Adana (3), Adıyaman (4), Diyarbakır (5), Elazığ (3), Gaziantep (3), Hatay (6), Şanlıurfa (4).

13 MÜHENDİS (MHDS-1) alımı için

Mühendislik fakültelerinin Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, KPSSP3 70, Ankara (3), Adana (1), Adıyaman (2), Diyarbakır, Elazığ (1), Gaziantep (1), Hatay (1), İstanbul (2), Şanlıurfa (1).

15 MÜHENDİS (MHDS-2) alımı için Mühendislik fakültelerinin İnşaat Mühendisliği lisans programından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, KPSSP3 puan türünden asgari 70, Ankara (2), Adıyaman (1), Diyarbakır (2), Elazığ, Gaziantep (2), Hatay (1), Kütahya (1), Muğla (1), Şanlıurfa (2), Trabzon (1).

6 MÜHENDİS (MHDS-3) alımı için Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, KPSSP3 70, Aydın (1), Eskişehir (1), Gaziantep (1), Hatay (2), Muğla (1).

13 MÜHENDİS (MHDS-4) alımı için Mühendislik fakültelerinin Makine Mühendisliği lisans KPSSP3 70, Adana (2), Adıyaman (1), Ankara (1), Diyarbakır, Edirne (1), Elazığ (2), Gaziantep (1), Hatay (1), Konya (1), Şanlıurfa (1), Van (1).

25 ŞEHİR PLANCISI (SHRPL) alımı için Şehir ve Bölge Planlama lisans, KPSSP3 70, Adana (2), Adıyaman (4), Diyarbakır (3), Elazığ, Gaziantep (3), Hatay (6), Şanlıurfa (4).

49 ARKEOLOG (ARK) alımı için lisans düzeyinde eğitim veren Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi (Arkeoloji Bölümü), Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümlerinden/programlarından herhangi birinden mezun olmak, KPSSP3 70, Adana (7), Adıyaman (4), Diyarbakır (6), Elazığ, Gaziantep (6), Hatay (10), Kahramanmaraş (6), Kilis (1), Malatya (2), Osmaniye (1), Şanlıurfa (4).

33 MÜZE ARAŞTIRMACISI (MÜZAR) alımı için Tarih, Sanat Tarihi ve Hititoloji bölümlerinden/programlarından mezun olmak, KPSSP3 70, Adana (3), Adıyaman (3), Diyarbakır (2), Elazığ, Gaziantep (4), Hatay (9), Kahramanmaraş (4), Kilis (1), Malatya (2), Osmaniye (1), Şanlıurfa (3).

36 KÜTÜPHANECİ (KÜTÜP) alımı için Bilgi ve Belge Yönetimi, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon programlarının herhangi birinden mezun olmaları gerekmektedir. KPSSP3 70, Adana (3), Adıyaman (3), Aksaray (1), Diyarbakır, Elazığ (1), Gaziantep (3), Hatay (9), Kahramanmaraş (3), Kilis (1), Malatya (6), Osmaniye (1), Şanlıurfa (3).

6 TEKNİKER (TKNKR-1) alımı için 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Elektrik veya Elektronik Teknolojisi programlarının herhangi birinden mezun olmak, KPSSP93 70, Ankara (1), Batman (1), Erzurum (1), İstanbul (3),

5 TEKNİKER (TKNKR-2) alımı için 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği ile Harita ve Kadastro programlarının herhangi birinden mezun olmak, KPSSP93 70, Balıkesir (1), İstanbul (4).

3 TEKNİKER (TKNKR-3) alımı için 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Bilgisayar Teknolojisi programlarından mezun olmak, KPSSP93 70, stanbul (3).

1 TEKNİSYEN (TKNS-1) alımı için Mesleki ve Teknik Eğitim veren Liselerin Elektrik veya Elektronik Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak, KPSSP94 70, İstanbul (1).

2 TEKNİSYEN (TKNS-2) alımı için Mesleki ve Teknik Eğitim veren Liselerin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı bölümünden mezun olmak, KPSSP94 70, İstanbul (2).

Kamu memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli personel alımı başvuruları 11 Eylül ile 24 Eylül 2023 tarihleri arasında olacak. Başvurular online olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.