Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS’siz 450 Personel Alımı Bugün Yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS’siz 450 Personel Alımı Bugün Yayımlandı

Resmi Gazete ilanıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı bugün yeni kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Toplam 450 kişi KPSS şartı aranmadan uygulamalı sınavla alım yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmadan yeni personel alımı yapılacağı açıklandı. Resmi gazete ilanı ile toplam 450 personel için başvuru kılavuzu yayımlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 450 Personel Alımı Başvurusu

Adaylar kariyer kapısı üzerinden e devlet şifreleri ile 15 gün içinde başvuru işlemlerini yapabilecek. E devlet girişi yapıldıktan sonra Kariyer Kapısından Kültür ve Turizm Bakanlığı işe alım ekranı üzerinden son gün 23:59 ‘a kadar başvuru işlemi online olarak devam edecek.

450 Personel Alımı Başvuru Şartları

Keman, viyola, viyolonsel, kontrabas, obua, flüt, fagot, korno, klarinet, trompet, trombon, tuba, piyano, vurmalı çalgılar ve arp branşları için; Resmi ve Özel Konservatuarlardan veya müzik bölümü bulunan okullardan mezun veya özel müzik öğrenimi görmüş olmak.

Koro ve Topluluklar için;

Semazen, tanbur, yaylı tanbur, yaylı ve mızraplı tanbur, kemençe, erkek ses, ney, ritim, kanun, trompet (mehter), zurna (mehter), nakkare (mehter), vokal çevgen (mehter), ney (tasavvuf), ud, ud (tasavvuf), kadın ses, erkek ses (bas), erkek ses (tenor), erkek ses (bariton), akordeon, klarinet, klasik kemençe, klavye, dombra-kopuz-tar-Şerter, keman, viyola, viyolonsel, alto kopuz, mey-zurna, kemança, kontrabas, bağlama, zurna-balaban nefesli, kaval-sipsi-nefesli, klasik/elekrogitar, bas gitar, cura, tar, klavye-gitar, ney-sipsi branşları için; en az Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü ya da konservatuarın lise bölümü veya fakülte ya da dört yıllık yüksekokul mezunu olmak veya özel müzik öğrenimi görmüş olmak.

Çok Sesli Müzik Korosu için;

Soprano, alto, tenor, bas branşları için; üniversitelerin/konservatuarların şan bölümünden mezun olmak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.