Lise Önlisans Lisans 11 Branş KPSS 50 60 Memur Alımı Bugün Açıklandı

Lise Önlisans Lisans 11 Branş KPSS 50 60 Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamuya 11 farklı branştan olmak üzere lise, önlisans ve lisans mezunu memur alımı bugün açıklandı. KPSS 50, 60 puanlarla başvuru yapılabiliyor. İşte detayların yer aldığı haberimiz.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim için 2022 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın toplam 42 (kırk iki) adet sözleşmeli personel alımı başladı. Detayları ve tüm süreci hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlan taşımak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

Memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 Büro Personeli (Muhasebeci) Erkek/ Kadın KPSSP3 (En az 60 puan) Muhasebe, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe Bilgi Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak.

1 Büro Personeli Erkek/ Kadın KPSSPy3 (En az 60 puan) Adalet, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik ön lisans programlarının birinden mezun olmak. Bilgi güvenliği ile ilgili belgeye/sertifikaya sahip olmak. Kişisel verilerin korunması kanunu ile ilgili belgeye/sertifikaya sahip olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak.

2 Büro Personeli (Sekreter) Kadın KPSSPy3 (En az 60 puan) Sekreterlik, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak.

1 Büro Personeli (Sekreter) Erkek/ Kadın KPSSPy3 (En az 60 puan) Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. Büro yönetimi ile ilgili belgeye/sertifikaya sahip olmak. Arşivleme sistemi ile ilgili belgeye/sertifikaya sahip olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak.

1 Spor Uzmanı (Can Kurtaran) 1 Erkek KPSSP3 (En az 50 puan) Yükseköğretim kurumlarının Spor Bilimleri Fakültesi veya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu lisans bölümlerinden mezun olmak. Yüzme branşında en az üçüncü kademe antrenörlük belgesine sahip olmak. En az bronz can kurtaran belgesine sahip olmak. 01.01.1984 sonrası doğumlu olmak. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Spor Uzmanı (Can Kurtaran) 1 Kadın KPSSP3 (En az 50 puan) Yükseköğretim kurumlarının Spor Bilimleri Fakültesi veya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu lisans bölümlerinden mezun olmak. Yüzme branşında en az üçüncü kademe antrenörlük belgesine sahip olmak. En az bronz can kurtaran belgesine sahip olmak. 01.01.1984 sonrası doğumlu olmak. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Mühendis (Makine) Erkek KPSSP3 (En az 60 puan) Yükseköğretim Kurumlarının makine mühendisliği, makine ve imalat mühendisliği, makine ve malzeme mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Tekniker (Makine) Erkek KPSSP93 (En az 60 puan) Yükseköğretim Kurumlarının makine, makine motor, makine yağları ve yağlama teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Tekniker (Elektronik Teknolojisi) Erkek KPSSP93 (En az 60 puan) Yükseköğretim Kurumlarının elektronik veya elektronik teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Tekniker (Ses Cihazları) Erkek KPSSP93 (En az 60 puan) Yükseköğretim Kurumlarının sahne ışık ve ses teknolojileri veya sahne ve gösteri sanatları ses teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Teknisyen (Bilgisayar) Erkek KPSSP94 (En az 60 puan) Ortaöğretim kurumlarının bilişim teknolojileri alanında mezun olmak. 01.01.1989 sonrası doğumlu olmak. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

11 Destek Personeli Erkek KPSSP94 (En az 50 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. İç ve dış mekânlarda her türlü temizlik, basit bakım ve onarım, ısıtma, sıva, boya, parke taşı ve fayans döşeme, peyzaj, bahçe bakımı ve düzenlenmesi, dağıtım ve taşıma hizmetleri ile yardımcı hizmetler sınıfı kapsamına giren görevlerde çalıştırılacaktır. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

2 Destek Personeli Kadın KPSSP94 (En az 50 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. İç ve dış mekânlarda her türlü temizlik ve dağıtım hizmetleri ile yardımcı hizmetler sınıfı kapsamına giren görevlerde çalıştırılacaktır. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Destek Personeli Erkek KPSSP94 (En az 50 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. İç ve dış mekânlarda her türlü temizlik, basit bakım ve onarım, ısıtma, sıva, boya, parke taşı ve fayans döşeme, peyzaj, bahçe bakımı ve düzenlenmesi, dağıtım ve taşıma hizmetleri ile yardımcı hizmetler sınıfı kapsamına giren görevlerde çalıştırılacaktır. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Destek Personeli Erkek KPSSP94 (En az 50 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. İç ve dış mekânlarda her türlü temizlik, basit bakım ve onarım, ısıtma, sıva, boya, parke taşı ve fayans döşeme, peyzaj, bahçe bakımı ve düzenlenmesi, dağıtım ve taşıma hizmetleri ile yardımcı hizmetler sınıfı kapsamına giren görevlerde çalıştırılacaktır. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Destek Personeli (Garson) Erkek KPSSP94 (En az 50 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. Servis elemanı veya servis elemanı yardımcısı belgesine/sertifikasına sahip olmak. Yiyecek ve/veya içecek servisi yapmak. Masa, sandalye, servis takımlarını hazırlamak vb. servis öncesi hazırlıklarını yapmak. Temizlik hizmeti ile ilgili verilen iş ve işlemleri yapmak. Yemekhanede kullanılan tabak, bardak, tencere vb. malzemelerden atıkları temizlemek. Tabak, bardak, çatal, kaşık vb. malzemeleri elde veya bulaşık makinesinde yıkamak. Görev tanımlarına uygun olarak yöneticileri tarafından verilen diğer iş ve işlemleri yürütmek. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Destek Personeli (Garson) 1 Erkek KPSSP94 (En az 50 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. Yiyecek ve/veya içecek servisi yapmak. Masa, sandalye, servis takımlarını hazırlamak vb. servis öncesi hazırlıklarını yapmak. Temizlik hizmeti ile ilgili verilen iş ve işlemleri yapmak. Yemekhanede kullanılan tabak, bardak, tencere vb. malzemelerden atıkları temizlemek. Tabak, bardak, çatal, kaşık vb. malzemeleri elde veya bulaşık makinesinde yıkamak. Görev tanımlarına uygun olarak yöneticileri tarafından verilen diğer iş ve işlemleri yürütmek. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

1 Destek Personeli (Garson) 1 Kadın KPSSP94 (En az 50 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. Yiyecek ve/veya içecek servisi yapmak. Masa, sandalye, servis takımlarını hazırlamak vb. servis öncesi hazırlıklarını yapmak. Temizlik hizmeti ile ilgili verilen iş ve işlemleri yapmak. Yemekhanede kullanılan tabak, bardak, tencere vb. malzemelerden atıkları temizlemek. Tabak, bardak, çatal, kaşık vb. malzemeleri elde veya bulaşık makinesinde yıkamak. Görev tanımlarına uygun olarak yöneticileri tarafından verilen diğer iş ve işlemleri yürütmek. İhtiyaç halinde vardiyalı düzende çalışmak.

7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Erkek KPSSP93 (En az 60 puan) Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. 5188 sayılı Kanunda belirtilen özelliklere sahip olmak. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak. (Silahlı ya da silahsız). 170 cm. den kısa boylu olmamak. Boyun son iki hanesinde yazan rakama göre ± 15 kg ağırlığına sahip olmak. (örneğin 180 cm. boyunda olan bir adayın kilosunun 80+15=95'ten fazla, 8015=65'ten az olmaması gerekmektedir) 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. Vardiyalı sistemde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak.

3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Erkek KPSSP94 (En az 60 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 5188 sayılı Kanunda belirtilen özelliklere sahip olmak. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak. (Silahlı ya da silahsız). 170 cm. den kısa boylu olmamak. Boyun son iki hanesinde yazan rakama göre ± 15 kg ağırlığına sahip olmak. (örneğin 180 cm. boyunda olan bir adayın kilosunun 80+15=95'ten fazla, 8015=65'ten az olmaması gerekmektedir) 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. Vardiyalı sistemde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak.

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Erkek KPSSP94 (En az 60 puan) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 5188 sayılı Kanunda belirtilen özelliklere sahip olmak. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak. (Silahlı ya da silahsız). 170 cm. den kısa boylu olmamak. Boyun son iki hanesinde yazan rakama göre ± 15 kg ağırlığına sahip olmak. (örneğin 180 cm. boyunda olan bir adayın kilosunun 80+15=95'ten fazla, 8015=65'ten az olmaması gerekmektedir) 01.01.1994 sonrası doğumlu olmak. Vardiyalı sistemde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak.

Muş Alparslan Üniversitesi memur alımı başvuru süreci

Muş Alparslan Üniversitesi memur alımı için başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden “Muş Alparslan Üniversitesi Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” internet adresi üzerinden 2 Nisan 2024 17 Nisan 2024 tarihleri arasında alınacaktır.

Muş Alparslan Üniversitesi memur alımı başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum