Lise Önlisans Lisans Kamu Personel Alımı! Yeni Başvurular Başladı

Lise Önlisans Lisans Kamu Personel Alımı! Yeni Başvurular Başladı

Kamu Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli memur alımı başvuruları alınıyor. Destek personel, koruma ve güvenlik personeli, büro personeli, mühendis alımı tüm detayları bu yazımızda.

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacağı duyurusu geldi. Detayları ve tüm süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sözleşmeli personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor. Ayrıca kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak gerekiyor.

Kamu memur alımı nitelikleri nelerdir?

2 Destek Personeli (Kadın) alımı için Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak, 2022 KPSS P94 sınavından en az 60 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını doldurmamış olmak, Hijyen Sertifikasına sahip olmak, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikasına sahip olmak, İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, İlan tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde Bingöl ilinde ikamet ediyor olmak gerekiyor.

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın) alımı için Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak, 2022 KPSS P94 sınavından en az 60 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını doldurmamış olmak, silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 165 cm’den kısa olmamak, İlan tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde Bingöl ilinde ikamet ediyor olmak gerekiyor.

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) alımı için Önlisans mezunu olmak, 2022 KPSS P93 sınavından en az 60 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını doldurmamış olmak, Askerlik ile ilişiğinin bulunmaması veya tecilli olmak, silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Göreve başlayacak personelin göreve başlama tarihinde kimlik kartının geçerlilik süresinin dolmamış olması, 170 cm’den kısa olmamak, İlan tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde Bingöl ilinde ikamet ediyor olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli alımı için Kimya veya Kimya Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P93 sınavından en az 60 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması veya tecilli olmak, Kimya Laboratuvarlarında çalışmaya engel durumu olmamak, İlan tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde Bingöl ilinde ikamet ediyor olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli (Kadın) alımı için Lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla Pedagojik Formasyon Eğitimi sertifikasına sahip olmak, 2023 KPSS P3 sınavından en az 60 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını doldurmamış olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Diksiyon Sertifikası ile Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi sertifikasına sahip olmak, İlan tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde Bingöl ilinde ikamet ediyor olmak gerekiyor.

1 Mühendis alımı için Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, 2023 KPSSP3 sınavından en az 70 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması veya tecilli olmak gerekiyor.

1 Mühendis alımı için Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği lisans programından mezun olmak, 2023 KPSSP3 sınavından en az 70 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması veya tecilli olmak gerekiyor.

Güncelleme ilanı yayımlandı: Büro personeli ve mühendis alımlarında 2023 KPSS ibaresi 2022 KPSS olarak güncellenmiştir. Sözleşmeli Personel alım ilanında yer alan S-23013, S-23014, S-23015 ve S-23016 ilan numaralı kadrolar iptal edilmiştir. Ayrıca Sözleşmeli Personel düzeltme ilanında yer alan S-23017 ilan numaralı kadro iptal edilmiştir.

Bingöl Üniversitesi memur alımı süreci nasıl işler?

Adayların başvuru formu ve ilanda başvuracakları pozisyon için istenilen belgeleri eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde Bingöl Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Başvuru Adresi "Selahaddin-i Eyyübi Mah. Üniversite Cad No:1 Merkez/Bingöl". Son Başvuru Tarihi 25 Eylül 2023'tür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum