Lise Önlisans Lisans KPSS 55 Kamu Personeli Alımı! 3 Yeni Branş

Lise Önlisans Lisans KPSS 55 Kamu Personeli Alımı! 3 Yeni Branş

Kamu kurumuna 3 yeni branşta personel alımı başvuruları açıklandı. Lise, önlisans ve lisans memur personel alımına dair tüm detaylar bu haberimizde.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4/B sözleşmeli personel ilanı açıklandı. 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle Sözleşmeli Personel alınacaktır. Detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

9 Destek Personeli (Erkek) alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi birinden mezun olmak, kamu kurumlarından onaylı servis elemanı veya garsonluk vb. sertifikasına sahip olmak, görevini devamlı yapmasına engel bir hastalığının bulunmadığını gösteren sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek, kamu kurumlarından onaylı hijyen eğitimi belgesine sahip olmak, KPSS 55 puan isteniyor.

5 Destek Personeli (Erkek) alımı için Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir önlisans programından mezun olmak, kamu kurumlarından onaylı servis elemanı, garsonluk vb. sertifikasına sahip olmak, görevini devamlı yapmasına engel bir hastalığının bulunmadığını gösteren sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek, kamu Kurumlarından onaylı hijyen eğitimi belgesine sahip olmak, KPSS 55 puan isteniyor.

14 Büro Personeli Yükseköğretim kurumlarının İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri lisans bölümlerinin birinden mezun olmak, KPSS 55 puan isteniyor.

3 Sağlık Teknikeri Yükseköğretim kurumlarının Diş Protez Teknikerliği/Diş Protez Teknolojisi önlisans programından mezun olmak, KPSS 55 puan isteniyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi memur alımı süreci

Necmettin Erbakan Üniversitesi memur alımı için başvuruda bulunacaklar adaylar 17 Ekim'e kadar iş ve işlemleri tamamlaması gerekiyor. Adaylar Necmettin Erbakan Üniversitesi adresinden online olarak tüm gerekli belgeleri eksiksiz yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Adaylar sadece tek bir pozisyon için nitelik kodu belirterek başvuru yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum