Lise Önlisans Lisans KPSS 60 Yeni Kamu Personeli Alımı Kılavuzu Açıklandı

Lise Önlisans Lisans KPSS 60 Yeni Kamu Personeli Alımı Kılavuzu Açıklandı

Kamuya lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği yeni memur alımları açıklandı. Kamu personeli alımlarında gerekli tüm süreci ve şartları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni 4B’li personel alım ilanı açıklandı. 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim mezunlarından yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 11 kadro için sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Memur alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak, Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Lisans mezunları için 2022 KPSS P3, Önlisans mezunları için 2022 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS P94 puanına sahip olmak gerekiyor. KPSS 60 puan şartı var.

Kamu personeli alımı mezuniyetler

1 Mühendis (Suluova Meslek Yüksekokulu) Erkek Üniversitelerin Ziraat Fakültesi Bitki Koruma bölümü mezunu olmak. KPSS P3 Puan türünden en az 60 puan almak. Alanında en az 2 yıl çalıştığını SGK Hizmet Dökümü ile belgelendirmek. Zirai ilaçlama ve meyve yetiştiriciliği eğitimi katılım belgesine sahip olduğunu belgelendirmek.

1 Spor Uzmanı (Yüzme Havuzu) Erkek Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak. KPSS P3 Puan türünden en az 60 puan almak. En az Gümüş Cankurtaran Belgesine sahip olmak. En az 2 (iki) yıl yüzme antrenörlüğü ya da havuz cankurtaranlığı yapmış olduğunu belgelendirmek. 2. kademe yüzme antrenörü belgesine sahip olmak.

2 Büro Personeli (Merkez Yerleşke ve İlçedeki Birimler) Erkek/ Kadın Üniversitelerin Herhangi bir lisans programından mezun olmak KPSS P3 Puan türünden en az 60 puan almak.

2 Büro Personeli (Merkez Yerleşke ve İlçedeki Birimler) Erkek/ Kadın Üniversitelerin Herhangi bir önlisans programından mezun olmak. KPSS P93 Puan türünden en az 60 puan almak.

4 Destek Personeli (Merkez Yerleşke ve İlçedeki Birimler) Erkek/ Kadın Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak. KPSS P94 Puan türünden en az 60 puan almak. Hijyen belgesine sahip olmak.

1 Teknisyen (Bilgi İşlem Daire Başkanlığı) Erkek Meslek Liselerinin Bilişim Teknolojileri alanından mezun olmak. KPSS P94 Puan türünden en az 60 puan almak.

Amasya Üniversitesi memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Amasya Üniversitesi memur alımları için başvuru yapmak isteyen adayların üniversite internet bulunan Başvuru Talep Formunu bilgisayar ortamında doldurup, çıktısını alıp imzalayarak istenilen belgelerle birlikte 4 Aralık 2023 tarihine kadar “Amasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına” şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Amasya Üniversitesi memur alımı kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum