Milli Eğitim Bakanlığı MEB 141 Kamu Personeli Alımı Bugün Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 141 Kamu Personeli Alımı Bugün Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığına yeni 141 kamu personel alımı başvuruları açıklandı. Başvurular milli sporcular arasından olacak. MEB yeni öğretmen alımı başvuru tüm detayları bu yazımızda yer alıyor.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” Personel Genel Müdürlüğü milli sporcuların beden eğitimi alanına sözleşmeli öğretmen olarak başvuru ve atama duyurusu yayımlandı. MEB öğretmen alımı yapılacak branşlar ve başvuru kılavuzuna dair tüm detayları hemen bu yazımızda KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladık.

Milli Sporcu personel alımı başvuru şartları

Milli sporculardan Olimpiyat Oyunları veya Paralimpik Oyunlarda ferdi veya takım müsabakalarında ilk üç dereceye girmek gerekiyor.

Milli sporcu belgesine konu olan müsabakanın oynandığı tarihte olimpiyat oyunları programında yer alan spor dallarının Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında büyükler ve alt yaş kategorilerinde ilk üç dereceye girmek gerekiyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen yaz-kış gençlik olimpiyat oyunlarında ferdi veya takım müsabakalarında ilk üç dereceye girmek gerekiyor.

Universiad Oyunları, Akdeniz Oyunlarında olimpik branşlarda ferdi veya takım müsabakalarında ilk üç dereceye girmek gerekiyor.

İlgili yarışmalar ile bu yarışmalara ilişkin eleme müsabakaları ile eleme grup müsabakalarında takım sporlarında en az on kez ülkemizi temsil ederek milli sporcu belgesi almış olmak gerekiyor.

Deaflimpik Oyunlarında ferdi veya takım müsabakalarında ilk üç dereceye girmek gerekiyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesinin tanıdığı spor dallarının büyükler ve alt yaş kategorilerinde Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ilk üç dereceye girmek şartlarından herhangi birisini sağlayanlar başvurabilir.

MEB personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, ilgili mezuniyetlerin MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına ilişkin Kararında belirtilen Beden Eğitimi alanına uygun olması ve kılavuzda belirtilen diğer şartlara haiz olması gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı süreci

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2023 yılı 141 milli sporculardan öğretmen alımı başvuru takvimi kapsamında süreç 18 Eylül’de başlayacak. Adaylar MEB Personel internet sitesinden “Milli sporcuların ataması” bağlantısından 22 Eylül 2023 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.