Online Kamu Memur Alımı Yeni İlan Açıklandı! TÜRKAK Başvuru Ekranı

Online Kamu Memur Alımı Yeni İlan Açıklandı! TÜRKAK Başvuru Ekranı

TÜRKAK’a yeni personel alımı başvuruları alınacak. Sürece dair tüm detaylar, başvurular ve şartlar açıklandı. İşte kamu memur atama başvuruları ve gerekli haberimiz.

Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK tarafından yeni mühendis alımı giriş sınavı ilanı açıklandı. Türk Akreditasyon Kurumunca “TÜRKAK” sözlü giriş sınavı ile Mühendis pozisyonuna 5 personel alınacaktır. Güncel memur alımı başvuruları, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, 2022 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavı en az 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

Başvuru için “bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği” bölümlerinden mezun olmak ve diğer şu özel hususlara haiz olmak gerekiyor.

2 mühendis alımı için Planlama, problem çözme, analitik düşünme ve analiz yeteneğine sahip olmak, Bilgi güvenliği ve siber güvenlik, Kişisel veri güvenliği, Yazılım açıkları, saldırı teknikleri, şifreleme yöntemleri, güvenlik yönetimi ve güvenlik analizi, Sızma testi ve zafiyet taraması, Güvenlik süreçlerinin izlenmesi/denetlenmesi, Web servisler ve REST API’ler, Kaynak Kod Analizi, Veritabanı kurulumu, konfigürasyonu ve versiyon yükseltilmesi, MS-SQL, My-SQL, PostgreSQL veritabanlarının yapısı ve optimizasyonu, C# veya .Net Core ile yazılım geliştirme, TypeScript, Js, jQuery, Json ve Angular teknolojileri alanında bilgi sahibi olmak gerekiyor.

3 mühendis alımı için Planlama, problem çözme, analitik düşünme ve analiz yeteneğine sahip olmak, Ağ teknolojileri, ağ çözümleri ve IP yapılandırması (TCP/IP, DNS, LAN, WAN, VLAN, VPN, Firewall vb.), Network yapılandırması, Güvenlik süreçlerinin izlenmesi/denetlenmesi, Güvenlik sistemleri (IDS/IPS, Firewall, Load Balancer, Antivirüs, DLP, Web Gateway, E-mail Gateway, vb.), Anahtar (switch), yönlendirici (router), güvenlik duvarı (firewall), erişim noktası (access point) kurulum, yapılandırma ve yönetme, Fiziksel sunucu sistemlerinin kurulumu, konfigürasyonu, işletimi ve sorunların çözümü, UNIX, Linux ve Microsoft Sunucu işletim sistemleriyle çalışma, Sunucu mimarileri, sunucu ve disk sanallaştırma teknolojileri, VirtualBox, VMware veya RedHat sanallaştırma sistemlerinin güvenliği sahibi olmak gerekiyor.

TÜRKAK memur alımı süreci nasıl işler?

Türk Akreditasyon Kurumu memur alımı başvuruları online olacak. Adaylar başvuru iş ve işlemlerini 6 Ekim’e kadar çevrim içi olarak e-Devlet şifreleri ile bireysel olarak tamamlamaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.