Sayıştay Yeni Memur Alımı Yapacak! Güncel Başvuru Kılavuzu Açıklandı

Sayıştay Yeni Memur Alımı Yapacak! Güncel Başvuru Kılavuzu Açıklandı

Sayıştay Başkanlığı bünyesinde yeni kamu personeli alımı başvuruları açıklandı. Sözleşmeli kamu memur atama başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Sayıştay Başkanlığı tarafından Denetçi Yardımcısı adayı personel alımı ilanı yayımlandı. Sayıştay Başkanlığınca aşağıdaki nitelikleri taşıyanlar arasından halen boş bulunan 25 kadroya Denetçi Yardımcısı Adayı alımı yapılacak. İşte sürece dair KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız yazımız.

Sayıştay memur alımı başvuru genel şartları

Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular), sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak şartları aranır.

Sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru mezuniyetler

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak şartları var.

Sayıştay Başkanlığı personel alımı başvuru süreci

Sayıştay Başkanlığı 19-25 Temmuz 2023 tarihleri arasında olacaktır. Geç başvuru günü 03 Ağustos 2023 tarihidir. Başvurular ÖSYM’nin AİS internet sitesinden online olarak yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum