Tapuya 202 Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı! Mülakatsız KPSS’yle

Tapuya 202 Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı! Mülakatsız KPSS’yle

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. 202 kadroya yeni memur alımları yapılacak. Sürece dair tüm detayları ve başvuru hususları bu yazımızda.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak amacıyla, ekli listede yerleştirileceği bölgesi, ili ve birimi belirtilen 171 adet Sözleşmeli Tekniker ve 31 adet Sözleşmeli Mühendis pozisyonuna KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı yapılacaktır. İşte tüm detaylar.

Tapu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, başvuru yapılacak unvan ile aynı unvanda Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak, Sözleşmeli Tekniker unvanı için 2022 yılı KPSS (B) grubu P93, Sözleşmeli Mühendis unvanı için 2021 veya 2022 yılı KPSS (B) grubu P3 puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olmak, arşiv araştırması olumlu olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyetler

SÖZLEŞMELİ TEKNİKER alımı mezuniyet şartları: Meslek Yüksekokulu Tapu Ve Kadastro Tapu Kadastro mezunu olmak gerekiyor.

SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS alımı mezuniyet şartları: Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Jeodezi Ve Haritacılık Mühendisliği Harita Mühendisliği Geomatik Mühendisliği mezunu olmak gerekiyor.

Tapu ve Kadastro personel alımı başvuru süreci

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli memur alımı için başvurular, 3 Temmuz 2023 tarihinden 7 Temmuz 2023 tarihi saat: 23.59' a kadar olacak. Başvurular e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.