Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Yapacak! KPSS Yok

Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Yapacak! KPSS Yok

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde olmak üzere KPSS şartı olmadan yeni kamu personeli alımı yapılacak. Tarıma memur alımı tüm detayları bu yazımızda yer alıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Yeni sözleşmeli bilişim personeli alımı sınav duyurusu yayımlandı. Bakanlıkça gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre 21 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. KPSS zorunluluğu yok. Bu kapsamda KPSS puanı olmayan tüm adaylar 70 olarak değerlendirilecektir.

Kamu personel alımı memur alımı şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olması, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması, erkek adaylar için askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmaması ile hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olmak, takım çalışmasına yatkın olması gerekiyor.

Memur alımı kontenjanları ve maaşları nelerdir?

Yazılım Mimarı (1 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 Katına Kadar), Yazılım Uzmanı (5 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar), CBS Yazılım Mimarı (1 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 Katına Kadar), CBS Yazılım Uzmanı (2 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar), Web Tasarım Uzmanı (2 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar), Mobil Yazılım Uzmanı (2 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar), Ağ Uzmanı (2 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar), Veri Tabanı Uzmanı (1 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 Katına Kadar), Yapay Zeka Geliştirme Uzmanı (1 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar), Sistem Uzmanı (2 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar), Bilgi Güvenliği Uzmanı (1 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar), Risk ve Uyum Uzmanı (1 Kişi - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar) olmak üzere personel alımları yapılacak. Bir kat maaş 27 bin 902 TL’dir. Bu kapsamda bu ilanda 2, 3 ve 4 katına kadar maaşlar verilecek.

Hangi bölüm mezunları başvurabilir?

2-3 ve 4 kat maaş ile başvuru yapabilecek bölümler: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümleri.

2 kat maaş ile başvuru yapabilecek bölümler: diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümleri.

Tarım ve Orman Bakanlığı memur alımı süreci nasıl olacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı memur alımı için bir aday, aşağıda belirtilen pozisyonlardan en fazla 1 adedine başvuruda bulunabilecektir. Başvurular 13 Ekim 2023 – 29 Ekim 2023 tarihleri arasında, online olarak Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum