Ulaştırma Bakanlığı 10 Branşta 91 Yeni Personel Alımı Bugün Açıklandı

Ulaştırma Bakanlığı 10 Branşta 91 Yeni Personel Alımı Bugün Açıklandı

Ulaştırma Bakanlığınca Mühendis, Tekniker, Büro Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Aşçı, Bahçıvan, Boyacı, Garson, Kaloriferci, Temizlik Görevlisi alımı başladı. İşte tüm detaylar.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı açıklandı. 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 91 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

Türk Vatandaşı olmak, son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, kamu görevinden çıkarılmamış olmak, tam zamanlı ve/veya vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 Mühendis alımı Ankara Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Mühendis alımı Tekirdağ, 2 Mühendis 1 Bursa, 1 Tekirdağ. Çevre Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

1 Mühendis alımı Ankara Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Mühendis alımı Adana, 1 Mühendis alımı Ankara Elektronik Mühendisliği, Mikroelektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Mühendis alımı İzmir, 10 Mühendis alımı 2 Ankara, 1 Adana, 2 Bursa, 1 Bolu, 1 İstanbul, 1 İzmir, 1 Samsun. İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

1 Mühendis alımı Ankara Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Mühendis alımı Antalya, 1 Mühendis alımı Bursa, 1 Mühendis alımı Ankara Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

1 Tekniker alımı Tekirdağ Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Tekniker alımı İstanbul Güverte, Deniz Ulaştırma ve İşletme önlisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Tekniker alımı Samsun, 1 Tekniker alımı Ankara İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak,

1 Büro Personeli alımı Ankara Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

5 Büro Personeli alımı 2 Ankara, 1 Diyarbakır, 2 İstanbul. Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak.

7 Büro Personeli alımı 2 Ankara, 1 Çanakkale, 1 Edirne, 1 İstanbul, 1 Trabzon. Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Muhasebe ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı 1 Antalya, 1 Bolu, 1 İzmir, 1 Mersin, 1 Muğla, 1 Sinop, 4 Tekirdağ. Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10’uncu ve 14’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı ibareli özel güvenlik kimlik kartına sahip olduğunu belgelemek, erkek adaylar için 170 cm, kadın adaylar için 160 cm’den kısa olmamak, Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda 24 saat esasına göre vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

1 Destek Personeli (Aşçı) alımı Antalya Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gemi Aşçılığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

2 Destek Personeli (Bahçıvan) alımı Ankara Ortaöğretim Kurumlarının Bahçecilik Alanı ve Dalları, Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları veya Tarım Alanı ve Dallarından mezun olmak veya herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olup “Bahçıvanlık” iş koluyla ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşları, Belediyeler veya Üniversiteler tarafından onaylı sertifika ya da ustalık veya kalfalık belgesine sahip olduğunu belgelemek.

1 Destek Personeli (Boyacı) alımı Ankara Ortaöğretim Kurumlarının Kimya Teknolojisi Alanı - Sınai Boya / Sanayi Boyacılığı ve Uygulama Tekniği Dalından mezun olmak veya herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olup “Boyacılık” iş koluyla ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşları, Belediyeler veya Üniversiteler tarafından onaylı sertifika ya da ustalık veya kalfalık belgesine sahip olduğunu belgelemek.

4 Destek Personeli (Garson) alımı Ankara Ortaöğretim Kurumlarının Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı ve Dallarından veya Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı - Turizm Endüstrisi Servis Hizmetleri Dalından mezun olmak veya herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olup “Garsonluk” iş koluyla ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşları, Belediyeler veya Üniversiteler tarafından onaylı sertifika ya da ustalık veya kalfalık belgesine sahip olduğunu belgelemek.

1 Destek Personeli (Kaloriferci) alımı Ankara Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi Alanı ve Dalları, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak veya herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olup “Kalorifercilik” iş koluyla ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşları, Belediyeler veya Üniversiteler tarafından onaylı sertifika ya da ustalık veya kalfalık belgesine sahip olduğunu belgelemek.

2 Destek Personeli (Sıhhi Tesisatçı) alımı Ankara Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi Alanı ve Dalları, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak veya herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olup “Sıhhi Tesisatçılık” iş koluyla ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşları, Belediyeler veya Üniversiteler tarafından onaylı sertifika ya da ustalık veya kalfalık belgesine sahip olduğunu belgelemek.

31 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) alımı 10 Ankara, 3 Balıkesir, 1 Bartın, 1 Bolu, 1 Çanakkale, 1 Edirne, 1 Hatay, 3 İstanbul, 3 İzmir, 1 Kastamonu, 1 Mersin, 1 Muğla, 1 Samsun, 2 Tekirdağ olacak. Başvur için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor.

Ulaştırma Bakanlığı personel alımı süreci nasıl işler?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru iş ve işlemleri bugün başladı. Adaylar 29 Eylül’e kadar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabileceklerdir. Başvuru iş ve işlemleri çevrimiçi olarak yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum