Vakıflar Genel Müdürlüğü 23 Şehirde 90 Yeni Memur Alımı Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü 23 Şehirde 90 Yeni Memur Alımı Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM bünyesinde sözleşmeli 90 yeni memur alımı başvuruları açıklandı. Online başvuru süreci, memur alımına dair tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM bünyesinde sözleşmeli 90 personel alımı açıklandı. Şehir Plancısı, Müze Araştırmacısı, Mimar, Avukat, Veteriner Hekim, Büro Personeli, Mühendis (Ziraat), Mühendis (Makina), Mühendis (İnşaat), Mühendis (Harita), Mühendis (Elektrik) alımı için 90 kadronun tüm detaylarını ve şartları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu yazımızda hazırladık.

VGM memur alımı yapılacak iller

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon

Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak, arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, görevini yapmaya engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları var. Ayrıca adayların herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olması da gerekiyor.

Memur alımında branşlar bazında mezuniyet şartları nelerdir?

MÜHENDİS (ELEKTRİK) alımı için Mühendislik fakültelerinin Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

MÜHENDİS (HARİTA) alımı için Mühendislik fakültelerinin Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

MÜHENDİS (İNŞAAT) alımı için Mühendislik fakültelerinin İnşaat Mühendisliği lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

MÜHENDİS (MAKİNA) alımı için Mühendislik fakültelerinin Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği veya Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

MÜHENDİS (ZİRAAT) alımı için Mühendislik fakültelerinin Ziraat Mühendisliği lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

MİMAR alımı için Mimarlık lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

ŞEHİR PLANCISI alımı için Şehir ve Bölge Planlama lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

MÜZE ARAŞTIRMACISI alımı için Sanat Tarihi lisans programından veya Sanat Tarihi ve Müzecilik veya Müzecilik lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

AVUKAT alımı için Hukuk lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Avukatlık Ruhsatı sahibi olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

VETERİNER HEKİM alımı için Veteriner lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

BÜRO PERSONELİ alımı için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası ve Halkla İlişkiler bölümü ile Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programlarının birinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

BÜRO PERSONELİ (1) alımı için Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

BÜRO PERSONELİ (2) alımı için Gazetecilik, Gazetecilik ve Kitle İletişimi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler, Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın, Basın ve Yayımcılık, Basın-Yayın lisans programlarının birinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuruları nasıl olacak?

Adaylar VGM memur alımında 90 kadro için başvurularını e-Devlet üzerinden Vakıflar Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresinden 25 Ağustos 2023 tarihine kadar yapabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum