Yeni Kılavuz Yayımlandı! 4 Ünvan KPSS 55 60 Kamu Personel Alımı Başladı

Yeni Kılavuz Yayımlandı! 4 Ünvan KPSS 55 60 Kamu Personel Alımı Başladı

Kamuya KPSS 55 ve 60 puanlarla olmak üzere yeni memur alımları açıklandı. Kamu personel alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından güncel SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI yayımlandı. 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 12 adet sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak, 2022KPSS’den; lisans mezunları için KPSS P3, önlisans mezunları için KPSS P93 puanına sahip olmak şartları var.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

3 Büro Personeli Erkek 2022 KPSS P3 (En Az 55 Puan) Herhangi bir lisans programından mezun olmak. Askerlikle ilişiği bulunmamak. Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgi ve Belge Yönetimi, Veri Tabanı Yönetimi, Büro Yönetimi ve Microsoft Office Programları Sertifikalarına sahip olmak.

2 Büro Personeli Kadın/Erkek 2022 KPSS P3 (En Az 55 Puan) Herhangi bir lisans programından mezun olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak. Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak. Muhasebe alanında en az 5 yıl tecrübeye sahip olmak ve bunu SGK’dan alınacak belge ile belgelendirmek.

4 Büro Personeli Kadın 2022 KPSS P93 (En Az 55 Puan) Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. En az 10 yıl büro sekreterliği tecrübesine sahip olmak ve bunu SGK’dan alınacak belge ile belgelendirmek.

1 Destek Personeli (Bakım Onarım) Erkek 2022 KPSS P94 (En Az 55 Puan) herhangi lise mezunu olmak. Askerliğini yapmış veya muaf olmak. Haberleşme sistemleri ustalık belgesine sahip olmak. Güvenlik kamerası bağlantı tesisatı, ses sistemi bağlantı tesisatı, ağ kablosu bağlantı tesisatı ve bunların kurulumu alanlarında tecrübe sahibi olmak ve bunu SGK’dan alınacak belge ile belgelendirmek.

1 Destek Personeli (Şoför) Erkek 2022 KPSS P93 (En Az 60 Puan) Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. Başvuru süresinin son günü tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. E sınıfı sürücü belgesine veya Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Askerliğini yapmış veya muaf olmak. Psikoteknik belgesine sahip olmak. SRC belgesine sahip olmak.

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Erkek 2022 KPSS P93 (En Az 55 Puan) Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. Başvuru süresinin son günü tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. Güvenlik görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmadığını sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek. Askerliğini yapmış veya muaf olmak. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. 170 cm’den kısa boylu olmamak.

Erzurum Teknik Üniversitesi memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Erzurum Teknik Üniversitesi memur alımı için adayların başvuru formu ve ilanda başvuracakları pozisyon için istenilen belgeleri eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde Üniversite Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular 4 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Erzurum Teknik Üniversitesi personel alımı başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.